تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

درآمد باج افزارها کاهش می‌یابد

به گفته Chainalysis، در حالی که ممکن است تعداد حملات باج افزار به میزان قابل توجهی کاهش نیافته باشد، درآمد حاصل از چنین حملاتی در سال گذشته به شدت کاهش یافته است. شرکت بررسی داده‌های بلاکچین معتقد است که تا حد زیادی می‌توان این روند را به دلیل امتناع بیشتر سازمان‌های هدف از پرداخت پول […]

به گفته Chainalysis، در حالی که ممکن است تعداد حملات باج افزار به میزان قابل توجهی کاهش نیافته باشد، درآمد حاصل از چنین حملاتی در سال گذشته به شدت کاهش یافته است. شرکت بررسی داده‌های بلاکچین معتقد است که تا حد زیادی می‌توان این روند را به دلیل امتناع بیشتر سازمان‌های هدف از پرداخت پول به مجرمان نسبت داد.
 
Chainalysis کاهش قابل توجهی در درآمد ناشی از حملات باج افزار ثبت می‌کند
Chainalysis در گزارشی که پنجشنبه منتشر شد فاش کرد در طول سال ۲۰۲۲، بازیگران باج افزار موفق به اخاذی حداقل ۴۵۶.۸ میلیون دلار از قربانیان شده اند. این شرکت تحلیلی خاطرنشان کرد که مبلغ تخمینی از ۷۶۵.۶ میلیون دلار در سال قبل کاهش یافته است و اشاره کرد که مجموع واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است، زیرا بسیاری از آدرس‌های کریپتویی که توسط مهاجمان کنترل می‌شوند هنوز شناسایی نشده‌اند.
 
نویسندگان این مطالعه ضمن تاکید بر این که این یافته به این معنا نیست که حملات کمتری انجام شده است، گفتند:
روند روشن است، پرداخت‌های باج‌افزار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. آنها بر این باورند که بیشتر کاهش به دلیل امتناع تعداد فزاینده‌ای از سازمان‌های آسیب‌دیده از پرداخت باج‌های درخواست شده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید