تاریخ: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۴۰

در آینده، هیچ مانعی پیش روی بیت‌کوین نخواهد بود!

مایکل سیلر با انتشار آماری از شمار صاحبان ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف ادعا کرد، وقتی زمان آن فرا برسد، هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی بیت کوین را بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، مایکل سیلر، بنیانگذار شرکت مایکرواستراتژی به تازگی در پستی در توییتر نوشت: «وقتی زمان مناسب آن فرا برسد، هیچ قدرتی روی زمین نمی‌تواند بیت کوین (BTC) را متوقف کند؛» وی هم‌چنین، تصویری از نموداری را به اشتراک گذاشت که توسط پلتفرم هوت‌سوت – پلتفرم بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی – منتشر شده است. این نمودار درصد آن دسته از کاربران اینترنت را در سراسر جهان نشان می‌دهد که به نوعی دارای ارزهای دیجیتال هستند. 
داده‌های این نمودار بر اساس یافته‌های یک نظرسنجی جهانی از کاربران ۱۶ تا ۶۴ ساله و توسط شرکت تحقیقاتی جی‌دبلیو‌آی جمع آوری شده‌اند. این نمودار داده‌های مربوط به سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲، به ویژه ماه اکتبر، را نشان می‌دهد.
بر اساس این نمودار، کشور ترکیه دارای بیش‌ترین شمار افرادی است که به نوعی دارای ارز دیجیتال هستند؛ بر اساس این داده‌‌ها، ۲۵.۸ درصد از کاربران اینترنت در این کشور به نوعی در کریپتو فعال می‌کنند. آرژانتین نیز با رقم ۲۵.۲ درصد در رتبه‌ی دوم قرار دارد.
در این فهرست، فیلیپین با ۲۳.۷ درصد در رتبه سوم و آفریقای جنوبی نیز با ۲۲.۴ درصد در جایگاه چهارم قرار دارد. تایلند، اندونزی و برزیل نیز به ترتیب با ارقام ۲۲.۱ درصد، ۲۰.۲ درصد و ۲۰.۱ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.
این رقم در کشورهایی نظیر هلند، هند، ایالات متحده، کانادا، و بریتانیا به ترتیب ۱۸.۲، ۱۷.۴، ۱۵.۱، ۱۳.۴ و ۱۰.۱ درصد است – یعنی تعداد کاربران اینترنتِ دارای ارزهای دیجیتال در این کشورها بسیار پایین‌تر از کشورهای ترکیه، آرژانتین و فیلیپین است. این رقم در دو کشور چین و روسیه در مقایسه با قدرت اقتصادی آن‌ها بسیار اندک به نظر می‌رسد. درصد کاربران دارای ارزهای دیجیتال در این دو کشور به ترتیب ۵.۲ و ۳.۶ است.
به علاوه، ۱۲.۳ درصد از کل جمعیت جهان تا اکتبر ۲۰۲۲ به نوعی صاحب ارزهای دیجیتال بوده‌اند.
مایکل سیلر اخیرا به طور فعال از بیت کوین حمایت کرده است. وی در ۳ نوامبر (۱۲ آبان) در توییتر گفته بود، «بیت کوین امید است.» این اظهارنظر جنجال زیادی را در توییتر به راه انداخت.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۳:۱۵ روز دوشنبه ۱۴ آذر – بیت کوین با ۱.۷۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۷,۳۳۰ دلار معامله می‌شود. هم‌چنین، ارزش بیت کوین ظرف یک هفته‌ی گذشته نیز ۶.۹۳ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون ۱.۶۹ درصد افزایش یافته و به ۳۳۳,۳۵۹,۳۳۹,۰۰۴ دلار رسیده است. حجم کل معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز ۳۳.۲۴ درصد افزایش یافته و اکنون ۲۱,۴۱۸,۳۲۳,۷۹۱ دلار است. 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید