تاریخ: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

دستگیری به موقع سم بنکمن فراید تصادفی نبود

یکی از نمایندگان کنگره آمریکا مشکوک است که برخی از احزاب می‌خواهند سم بنکمن فراید را از صحبت با مردم باز دارند. تام ایمر، نماینده کنگره ایالات متحده معتقد نیست که دستگیری سم بنکمن فراید (SBF) موسس FTX که به او اجازه داد جلسه استماع برنامه‌ریزی شده کنگره در ۱۳ دسامبر را از دست بدهد، […]

یکی از نمایندگان کنگره آمریکا مشکوک است که برخی از احزاب می‌خواهند سم بنکمن فراید را از صحبت با مردم باز دارند. تام ایمر، نماینده کنگره ایالات متحده معتقد نیست که دستگیری سم بنکمن فراید (SBF) موسس FTX که به او اجازه داد جلسه استماع برنامه‌ریزی شده کنگره در ۱۳ دسامبر را از دست بدهد، صرفاً به دلیل خوش شانسی بوده است. در عوض، این سیاستمدار به دلیل ارتباطات و اطلاعات مختلف بنکمن فراید، مشکوک است که دستگیری عمدی بوده است.
 
شکست متمرکز
ایمر در صحبت با نیکلاس کارتر در طول پادکست On the Brink که روز سه‌شنبه منتشر شد، تاکید کرد که شکست FTX به جای فناوری غیرمتمرکز، شکست مالی متمرکز بود. او گفت تنها تفاوت بین این و کلاهبرداران مالی از ابتدا این است که ما اکنون به سمت دارایی‌های دیجیتال رفته ایم.
 

نماینده کنگره تقصیر را به سمت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، تنظیم‌کننده‌ای که مسئول تأمین پادمان‌ها در دنیای Tradfi است، انداخت. او استدلال کرد که آژانس با FTX همکاری کرده بود و احتمالاً در این کلاهبرداری شریک بوده است.

 

بیشتر بدانید: صرافی FTX، از ارزش گذاری ۳۲ میلیاردی تا ورشکستگی!

 

تنها پس از وقوع ورشکستگی در اوایل ماه گذشته، سیاستمداران و قانونگذاران سریعاً در مورد FTX و Bankman Fried اقدام کردند. SEC و کمیسیون معاملات کالاها و معاملات آتی (CFTC) به طور مشترک بنکمن فراید را به کلاهبرداری در ماه دسامبر متهم کردند، در حالی که سنا در ۱۳ دسامبر با وکیل ورشکستگی FTX، جان ری، جلسه استماع درباره سقوط صرافی برگزار کرد.

برچسب هابرگزیده ها

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید