تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

دلار به کجا می‌رود؟

با وجود بسیاری بحث‌ها پیرامون قدرت یا ضعف دلار، بسیاری از تحلیلگران این ارز را یکی از مهم‌ترین ارزهای جهان می‌دانند که مسیر حرکت آن باید دنبال شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت اینوستینگ در یادداشتی به تحلیل و بررسی حرکت‌ قیمت دلار پرداخت و در مورد نوسان آن در چشم‌انداز آینده، اینگونه نوشت: 
علیرغم بحث در مورد قدرت یا ضعف دلار آمریکا، این ارز برای چندین دهه یکی از مهم‌ترین ارزهای جهان باقی خواهد ماند و همچنان باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.
با این حال، الگوهای پولی جدید به عنوان دو نمونه در حال تغییر و تحول در بازار جهانی نفت و ذخایر ارز خارجی هستند. حال باید دید به راستی دلار به کجا می‌رود؟

فقط زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد؛ اما در بلندمدت انتظار می‌رود که دلار به احتمال زیاد به سطوح پائین‌تری برود، البته اکنون در منطقه‌ی حمایت و مقاومت منحصر به فردی قرار دارد.
دلار آمریکا نسبت به اوایل سال جاری تقریباً ۵۰ درصد ضعیف شده است، بنابراین شکستن این منطقه‌ی حمایتی ۵۰ درصدی می‌تواند مسیر دلار را تغییر دهد و در صورت حفظ آن، می‌تواند فعلاً حمایت مستمری را فراهم کند.
نمودار زیر دلار آمریکا را در مقایسه با یورو نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که سطح حمایتی برای یورو می‌تواند ۱.۰۷ باشد.

به علاوه، سطح ۱.۰۹ ناشی از اصلاح ۵۰% سقف‌های قیمت است، بنابراین به احتمال زیاد، یورو همزمان با این منطقه به مقاومت خواهد رسید، اما ممکن است تقویت هم شود.
این تقاطع‌ها به طور کلی قابل اعتماد هستند و یورو احتمالاً به مقاومت برخورد کرده و به سمت پایین باز خواهد گشت. با این حال، اگر یورو به ۱.۱۱ افزایش یابد، ممکن است نشان‌دهنده‌ی یک تغییر الگوی بزرگ‌تر در روند ارز باشد.
علیرغم یک سال چالش‌برانگیز برای بازارهای دارایی، دلار آمریکا همچنان سنگ بنای اساسی مبادلات مالی در سراسر جهان و ابزار مبادله است.
به خاطر داشته باشید به اجراء درآوردن پتانسیل‌تان برای سودبردن از روندها می‌تواند آسان‌تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید، پس برای حرکت بعدی دلار، به سطوح حمایتی کلیدی ۵۰ درصدی چشم بدوزید.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید