تاریخ: ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
1

دلار در برابر سایر ارزها کوچک شد

با وجود معامله‌گران محتاط در آستانه‌ی انتشار آخرین داده‌های تورم ایالات متحده، دلار آمریکا کاهش یافت؛اکثر ارزهای دیگر در برابر دلار تقویت شدند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از اینوستینگ، دلار آمریکا در معاملات اولیه‌ی اروپا در روز چهارشنبه کاهش یافت، چرا که معامله‌گران محتاطانه منتظر انتشار آخرین داده‌های تورم ایالات متحده هستند که می‌تواند بر سیاست‌های پولی آتی فدرال رزرو تأثیر بگذارد.
در ساعت ۰۳:۰۵ به وقت شرقی (۰۷:۰۵ به وقت گرینویچ)، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱.۷۰۰ رسید.
یورو/دلار (EUR/USD) با ۰.۲% افزایش به ۱.۰۹۳۰ رسید و پوند/دلار (GBP/USD) با ۰.۱% افزایش در سطح ۱.۲۴۳۱ در محدود‌ه‌ی معاملاتی محدود معامله شد.
از ‌آنجا که معامله‌گران در تلاشند تا حرکت بعدی بانک مرکزی ایالات متحده را پیش‌بینی کنند، تمرکز اصلی هم‌اکنون بر شاخص CPI ایالات متحده در ماه مارس خواهد بود.
تصور عمومی این است که فدرال رزرو پیش از آنکه نرخ بهره را در اواخر سال کاهش دهد، یک افزایش دیگر به میزان ۲۵ واحد پایه در چرخه‌ی افزایش نرخ خود در ماه مه اعمال خواهد کرد.

پاتریک هارکر، رئیس بانک فدرال فیلادلفیا، روز سه‌شنبه خاطرنشان کرد که احساس می‌کند ممکن است پایان افزایش نرخ‌ها نزدیک باشد؛ حال آنکه جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک بر این باور بود که تصمیم‌‌گیری‌های آتی، به داده‌های دریافتی بستگی دارد.
انتظار می‌رود که شاخص CPI که در ساعت ۰۸:۳۰ به وقت شرقی (۱۲:۳۰ به وقت گرینویچ) منتشر می‌شود، در مقایسه با ۶.۰ درصد قبلی به ۵.۱ درصد برسد، در حالی که تورم اصلی که مواد غذایی نوسانی و بی‌ثبات را در نظر نمی‌گیرد، مؤلفه‌ی بسیار مهمی است. قیمت انرژی احتمالاً تا ۵.۶ درصد در سال افزایش یافته که از این میزان، ۰.۴ درصد مربوط به این ماه است.
همچنین انتشار صورتجلسه‌ی آخرین نشست فدرال رزرو می‌تواند تفکر سیاست‌گذاران را آشکار کند؛ همان سیاست‌گذارانی که ماه گذشته در بحبوحه‌ی بحران بانکی، نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دادند.
تحلیلگران ING در یادداشتی قید کردند: «هر نشانه‌ای که دال بر نزدیک‌بودن فدرال رزرو به اوج‌ نرخ‌ها باشد و یا هر چیزی که بیانگر توانایی کاهش نرخ بهره در صورت نیاز باشد، در واقع ریسک مثبت و دلار منفی تلقی می‌شود.»
در جاهای دیگر، دلار استرالیا/دلار آمریکا (AUD/USD) حساس به ریسک ۰.۱% افزایش یافت و به ۰.۶۶۵۵ رسید، در حالی که دلار/ین (USD/JPY)  درست زیر سقف قیمت یک ماهه قرار گرفت و به ۱۳۳.۶۰ رسید، و این در حالی است که معامله‌گران با سیاست سختگیرانه‌ی احتمالی فدرال رزرو مخالفت می‌کنند. 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید