تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

دلیل غیب شدن یورو از بازار متشکل

اکوایران: پس از آنکه قیمت‌های متفاوت در تابلوی بازار متشکل ارزی حذف شد، تنها دو قیمت برای دلار و یورو باقی ماند اما پس از دقایقی قیمت یورو هم غیب شد.

به گزارش اکوایران، در حال حاضر تنها تابلوی باقیمانده در سایت بازار متشکل ارزی، «آخرین نرخ دلار» است و خبری از قیمت یورو نیست. بانک مرکزی هم در خبری که بعدازظهر امروز (۴ بهمن) منتشر کرد، اشاره‌ای به این موضوع نکرد، اما پیگیری‌های اکوایران نشان می‌دهد که نرخ یورو نیز در روزهای آینده اضافه خواهد شد.

پیگیری اکوایران حاکی است، در روز جاری و بعد از تحولات بازار متشکل از حوالی ظهر، به دلیل عدم وجود تقاضا قیمتی برای یورو ثبت نشده است و در روزهای آینده با اعلام تقاضای بازار، آخرین نرخ یورو نیز درج خواهد شد.

بانک مرکزی اعلام کرده صرافی‌ها از این تاریخ (۴ بهمن) باید نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس با نرخ منتشرشده تحت عنوان «آخرین نرخ صرافی‌ها» در سایت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به آدرس www.ice.ir اقدام کنند.

اکوایران مطلع شده که در حال حاضر صرافی‌ها می‌توانند در صورت وجود تقاضا از نرخ برابری جهانی به میزان ۱.۰۸ برای محاسبه قیمت یورو استفاده کنند.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده که ساعت کار بازار متشکل امروز تا ساعت ۱۷:۰۰ تمدید شده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید