تاریخ: ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

دن برکوویتز در ژانویه ۲۰۲۳ کناره‌گیری می‌کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد که دن برکوویتز از پایان ژانویه ۲۰۲۳ از سمت مشاور عمومی خود کناره‌گیری می‌کند. معاون مشاور عمومی فعلی SEC، مگان باربرو، پس از خروج برکوویتز جایگزین او خواهد شد. برکوویتز اخیرا حداقل یک شام با Sam Bankman Fried خورده است.   کناره‌گیری مشاور کل SEC در […]

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد که دن برکوویتز از پایان ژانویه ۲۰۲۳ از سمت مشاور عمومی خود کناره‌گیری می‌کند. معاون مشاور عمومی فعلی SEC، مگان باربرو، پس از خروج برکوویتز جایگزین او خواهد شد. برکوویتز اخیرا حداقل یک شام با Sam Bankman Fried خورده است.
 
کناره‌گیری مشاور کل SEC در ژانویه ۲۰۲۳
گری گنسلر، رئیس SEC، قبل از افزودن، در بیانیه رسمی گفت که از خدمات عمومی استثنایی برکوویتز و تعهد او به این آژانس قدردان است.
 
وی افزود:
دن در زمانی که اصلاحات اساسی را در بازارهای سرمایه پیشنهاد کرده بودیم، دفتر مشاوران کل را رهبری کرد. مشاوره، قضاوت و رهبری او برای کار ما در SEC بسیار ارزشمند بوده است. من این سعادت را دارم که با دن در تنظیم کردن بازار کار کنم و به او به خاطر ۳۴ سال خدمت در خدمات عمومی تبریک می‌گویم.
 

برکوویتز پس از سه سال خدمت به عنوان کمیسر CFTC (از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱) کمی بیش از یک سال این سمت را داشت. او خاطرنشان کرد که خروج او از SEC به این دلیل است که زمان آن رسیده است او چالش‌ها و فرصت‌های جدید و متفاوت را دنبال کند. اگرچه ممکن است ارتباط مستقیمی با آن نداشته باشد، برکوویتز اخیراً در یک رستوران هندی مجلل در واشینگتن دی‌سی با چندین مدیر FTX، از جمله مدیر عامل سابق، سم بنکمن-فرید شام خورده است.

 

جزئیات مکالمه هنوز مشخص نیست، اما ایمیل‌ها نشان می‌دهند که این صورتحساب توسط راین میلر، مشاور عمومی FTX پوشش داده شده است، که سپس ۵۰ دلار از برکوویتز درخواست کرد. این غول سابق مبادلات کریپتویی قبل از سقوط پر سر و صدا در ماه اکتبر به داشتن روابط گرم با چندین ناظر ایالات متحده معروف بود. جالب اینجاست که این شام درست چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX برگزار شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید