تاریخ: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

دوج‌کوین، ضعیف‌تر از همیشه!

دوج‌کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال دچار ریزش قیمت شده است. ولی شاید ظهور میم کوین‌های جدید و موفقیت خیره‌کننده‌شان بر عملکرد دوج‌کوین تاثیر گذشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، قیمت دوج کوین (DOGE) همگام با قیمت رهبران بازار کریپتو، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، و مانند سایر ارزهای دیجیتال طی چند روز گذشته دچار ریزش شدیدی شده است.
تداوم روند نزولی قیمت دوج کوین در روز جاری میزان ضررهای این میم کوین را افزایش داده است. اکنون قیمت دوج کوین نسبت به هفته‌ی گذشته حدود ۸ درصد و نسبت به ماه گذشته حدود ۱۱ درصد کاهش یافته است. ارزش کنونی این میم تنها ۳ درصد از ارزش آن در ابتدای سال بیش‌تر است. این آمار به خوبی نشان‌دهنده‌ی عملکرد ضعیف این میم کوین هستند.
ولی هرچه دوج کوین که روزگاری محبوب‌ترین میم کوین بازار بود، عملکرد بدی را از خود به نمایش گذاشته است، میم کوین‌های نوظهور مانند پپه کوین (PEPE)، ووجک (WOJAK) یا اسپانج باب (SPONGE) ظرف چند هفته‌ی گذشته موفقیت‌های خیره‌کننده‌ای را کسب کرده‌اند. شاید همین مسئله باعث ضعیف‌تر  دیده شدن دوج کوین شده باشد.
نمودار قیمت دوج کوین در حال حاضر چندان امیدوارکننده به نظر نمی‌رسد. شاخص قدرت نسبی (بنفش) در این نمودار ظرف چند روز گذشته از ۵۰ به نزدیکی ۳۰ کاهش یافته است.

همچنین، میانگین متحرک ۳۰ روزه (زرد) به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (آبی) رفته است. این اتفاق را می‌توان یک سیگنال نزولی دیگر دانست. از این رو، به نظر می‌رسد روند نزولی دوج کوین همچنان ادامه‌دار باشد.
به علاوه، با کاهش مداوم سطح حمایت (سبز) که روز گذشته از نقطه‌ی کلیدی ۰.۰۷۵ دلار عبور کرد، ترس و وحشت سرمایه‌گذاران نسبت به آینده‌ی قیمت این میم کوین تشدید شده است.
با وجود این، حجم معاملات ۲۴ ساعته‌ی دوج کوین تا مدتی پیش تا سطح ۶۰۰ میلیون دلار افزایش یافته بود؛ اگرچه افزایش حجم معاملات در این شرایط آن‌چنان خبر امیدوارکننده‌ای نیست، زیرا افزایش حجم معاملات در این روزها ناشی از افزایش فشار فروش در بازار است.
با توجه به همه‌ی این عوامل، این احتمال وجود دارد که قیمت دوج کوین ظرف چند روز آینده از سطح کنونی خود نیز پایین‌تر رفته و تا سطح ۰.۰۷۰ دلار کاهش یابد. در این مرحله، احتمال دارد دوج کوین وارد وضعیت اشباع فروش شده و سپس، یک بازگشت صعودی را تجربه کند.
البته، مشکل اصلی دوج کوین این است که برای شروع یک حرکت صعودی قابل توجه، بیش از اندازه به رفتارهای و حرف‌های ایلان ماسک متکی است؛ و وی به تازگی اظهارنظری درباره‌ی ارز دیجیتال محبوب خود نکرده است.
جامعه‌ی دوج کوین هنوز امیدوار هستند که شبکه‌ی اجتماعی توییتر در نهایت این میم کوین را به عنوان ارز دیجیتال بومی خود انتخاب کند. ولی تاکنون هیچ نشانه‌ی آشکار و مسلمی برای این تصمیم مشاهده نشده است.
ولی اگر دوج کوین به عنوان ارز دیجیتال بومی توییتر انتخاب شود، بدون شک شاهد رشد خیره‌کننده‌ی آن خواهیم بود. به این ترتیب، این احتمال وجود دارد که دوج کوین سرانجام از شر ارقام اعشاری خود رها شده و حتی به بالای یک دلار نیز صعود کند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۰۰ روز سه‌شنبه ۹ می / ۱۹ اردیبهشت – دوج کوین با ۲.۸۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۰.۰۷۲۸۲ دلار معامله می‌شود. همچنین، ارزش این میم کوین در برابر بیت کوین و اتریوم نیز به ترتیب ۱.۷۲ و ۲.۱۴ درصد کاهش یافته است.
با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی دوج‌ کوین هم‌اکنون با ۲۴.۰۵ درصد افزایش به رقم ۳۸۴,۴۲۱,۴۲۷ دلار رسیده است. ارزش کل بازار این میم کوین نیز در حال حاضر ۲.۸۶ درصد کاهش یافته و در حدود ۱۰,۱۴۲,۱۰۹,۷۹۴ دلار است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، دوج کوین یک رتبه پایین‌تر از کاردانو (ADA) و یک رتبه بالاتر از پالیگان (MATIC) در جایگاه هشتم قرار دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید