تاریخ: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

دورخیز ریپل برای جهش به سوی یک سقف تاریخی

به نظر می‌رسد ریپل آخرین مراحل از روند نزولی خود را پشت سر می‌گذارد؛ آیا اکنون زمان آن رسیده است که به سوی یک سقف تاریخی جدید حرکت کند؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، ریپل (XRP) از آن دسته ارزهای دیجیتالی است که برای مدت طولانی در برابر یک فشار نزولی بزرگ مقاومت کرده‌اند؛ از این رو، می‌توان امیدوار بود که اکنون گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) به ریپل روی خوش نشان دهند. این التکوین در آخرین دوره‌ی صعودی بازار کریپتو در سال ۲۰۲۱ نتوانست سقف قیمت جدیدی را ایجاد کند. از این رو، در این دوره انتظار می‌رود که احساسات بازار به سمت این ارز دیجیتال معطوف شود. 

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، ریپل در اوج بازار صعودی موفق نشد به سطح ۴ دلار برسد.

نمودار تاریخی قیمت ریپل

بر اساس نمودار زیر – نمودار بلندمدت هفتگی – قیمت ریپل هم‌چنان به سمت پایین حرکت خواهد کرد تا برای نخستین بار در ۴ سال گذشته، یک خط روند بسیار مهم را تست کند. در دوره‌‌ی قبلی، هنگامی که ریپل این سطح را تست کرده بود، به بالاترین سطح تاریخی خود در محدوده‌ی بالای ۳.۵ دلار صعود کرد. اکنون، انتظار می‌رود اتفاق مشابهی برای ریپل رخ دهد؛ یک بازگشت روند از کف قیمت بازار نزولی کنونی می‌تواند ریپل را تا بالای ۴ دلار و سقف‌های جدید پرتاب کند.

دورخیز ریپل برای جهش به سوی یک سقف تاریخی

باید به این نکته دقت کرد که قیمت ریپل در دوره‌ی قبلی تا پایین‌ترین سطح فیبوناچی – یعنی سطح ۰ – کاهش یافته بود. پس از آن، قیمت ریپل برای مدت کوتاهی تثبیت شد، و سپس به طور قابل‌توجهی افزایش یافت. هم‌اکنون نیز تحولات مشابهی در قیمت ریپل مشاهده می‌شوند؛ ریپل دوباره به سمت پایین‌ترین سطح فیبوناچی پیش می‌رود. بنابراین انتظار می‌رود قیمت ریپل به شدت کاهش یافته و در چند روز نخست سال ۲۰۲۳ تا خط روند سقوط کند.

نکته‌ی جالب این است که این اتفاقات با تاریخ صدور حکم نهایی در دعوای حقوقی میان ریپل لبز و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هم‌زمان خواهند بود. صدور رای به نفع ریپل به خودی خود باعث افزایش قابل توجه قیمت آن خواهد شد. به علاوه، پیروزی ریپل در این دادگاه باعث ثبت مجدد ریپل در صرافی‌های مستقر در ایالات متحده خواهد شد. همین عامل نیز بر افزایش قیمت ریپل تاثیر قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

با وجود این، پیش‌بینی می‌شود ریپل پس از رسیدن به سقف خود، شاهد یک افت بزرگ باشد. این ریزش قیمت می‌تواند بیش از ۸۰ درصد از سود حاصل از جهش صعودی آن را از بین ببرد.

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه ۲۵ آبان – ریپل با ۲.۸۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۰.۳۹۰۲ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار ریپل اکنون ۱۹,۵۶۷,۲۱۸,۴۴۱ دلار است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی ریپل با ۳۰.۱۱ درصد کاهش به ۱,۶۰۹,۲۷۴,۱۲۴ دلار رسیده است. 

دورخیز ریپل برای جهش به سوی یک سقف تاریخی

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید