تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

دومین سفر فرزین به حاشیه خلیج فارس برای تسهیل روابط پولی و بانکی

اکوایران: رئیس‌کل بانک مرکزی روز گذشته تهران را به مقصد امارات ترک کرد. این سفر به منظور تسهیل روابط پولی و بانکی با امارات متحده عربی، تامین منابع لازم برای تجارت تجار ایرانی در این کشور و مذاکرات فنی پولی در خصوص تطابق نظام ارزی و تجاری انجام شده است.

به گزارش اکو ایران، در راستای توسعه و تقویت ارتباطات و مناسبات پولی و بانکی با کشورهای حاشیه خلیج فارس، محمدرضا فرزین – رئیس کل بانک مرکزی – با همراهی برخی مدیران عامل بانک‌ها روز گذشته تهران را به مقصد امارات ترک کرد.

مصطفی قمری‌وفا – سخنگوی بانک مرکزی – در این‌باره اظهار کرد: این سفر به منظور تسهیل روابط پولی و بانکی با امارات متحده عربی، تامین منابع لازم برای تجارت تجار ایرانی در این کشور و مذاکرات فنی پولی در خصوص تطابق نظام ارزی و تجاری صورت گرفته است.

او افزود: توسعه و تقویت ارتباطات و مناسبات اقتصادی، پولی و بانکی با کشور‌های حاشیه خلیج فارس در دستور کار جدی رئیس‌کل بانک مرکزی قرار دارد.

در این سفر مدیران عامل بانک‌های سپه، صادرات و پارسیان و معاون بین‌الملل بانک ملی ایران، رئیس کل بانک مرکزی را همراهی می‌کنند.

هفته گذشته نیز فرزین در اولین سفر کاری خود به عنوان رئیس کل بانک مرکزی به دیدار شیخ بندر بن محمد آل ثانی رئیس کل بانک مرکزی قطر رفت. محور سفر فرزین به قطر، توسعه همکاری‌ها و ارتباطات پولی و بانکی میان تهران و دوحه بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید