تاریخ: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

رؤسای صرافی کریپتویی کره جنوبی V Global زندانی شدند

با آخرین بازداشت‌ها، اکنون هفت مدیر اجرایی V Global در حال گذراندن دوران محکومیت خود در پشت میله‌های زندان هستند. به نظر می‌رسد مقامات کره جنوبی کنترل خود را بر فضای دارایی دیجیتال تشدید کرده اند. به این ترتیب، دو مدیر عالی رتبه به نام‌های یانگ و اوه از صرافی متقلبانه کریپتویی V Global به […]

با آخرین بازداشت‌ها، اکنون هفت مدیر اجرایی V Global در حال گذراندن دوران محکومیت خود در پشت میله‌های زندان هستند. به نظر می‌رسد مقامات کره جنوبی کنترل خود را بر فضای دارایی دیجیتال تشدید کرده اند. به این ترتیب، دو مدیر عالی رتبه به نام‌های یانگ و اوه از صرافی متقلبانه کریپتویی V Global به دلیل نقش داشتن در کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران به ترتیب به هشت سال و سه سال زندان محکوم شدند. V Global گزارش شده است که سرمایه‌گذاران را با وعده بازده ۳۰۰٪ جذب کرد. این صرافی که بین ژوئیه ۲۰۲۰ و آپریل ۲۰۲۱ فعالیت می‌کرد، کاربران جدید را ملزم به ایجاد حساب و واریز تقریباً ۶ میلیون وون کره‌ای در ابتدا با بازگشت تضمینی ۱۸ میلیون وون کرد.
 
طرح متقلبانه V Global
وی گلوبال در طول یک سال فعالیت خود توانست نزدیک به ۵۰,۰۰۰ سرمایه‌گذار را با وعده ۱۲ میلیون وون به کاربران در کمیسیونی شبیه به یک طرح هرمی جذب کند. برخی از مدیران در حالی دستگیر شدند که بیشتر کارمندان به دلیل تخلف از قانون آیین‌نامه پذیرش مشابه، کلاهبرداری و تخلف از قانون فروش در منزل تحت تعقیب بودند.
 
قاضی شعبه دوازدهم کیفری دادگاه منطقه سوون گفت:
متهمان فقط به تیم مدیریت V Global اعتماد کردند، از مسئولیت فرار کردند و پس از شروع تحقیقات، شواهد را از بین بردند و در تحقیقات دخالت کردند. خود متهمان حقایق را پذیرفتند و در مورد آنها تأمل کردند و بسیاری از قربانیان عواید حاصل از سرمایه‌گذاری‌های موجود خود را مجدداً سرمایه گذاری کردند، بنابراین میزان واقعی خسارت کمتر از مبلغ تقلب قانونی بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید