تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

رئیس RBI اصرار دارد که کریپتو باید ممنوع شود

بانک مرکزی هند موضع خود را در مورد ممنوعیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم تکرار کرده است. رئیس بانک مرکزی هند (RBI) معاملات ارزهای دیجیتال را به قمار تشبیه کرد. او هشدار داد که کریپتو اقتدار RBI را تضعیف می‌کند و منجر به دلاری شدن اقتصاد می‌شود.   رئیس RBI خواهان ممنوعیت کریپتو […]

بانک مرکزی هند موضع خود را در مورد ممنوعیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم تکرار کرده است. رئیس بانک مرکزی هند (RBI) معاملات ارزهای دیجیتال را به قمار تشبیه کرد. او هشدار داد که کریپتو اقتدار RBI را تضعیف می‌کند و منجر به دلاری شدن اقتصاد می‌شود.
 
رئیس RBI خواهان ممنوعیت کریپتو است
Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند (RBI)، در نشست بانکداری و اقتصاد Business Today روز جمعه بر موضع این بانک در مورد ارزهای دیجیتال تاکید کرد.
 
داس تاکید کرد که دیدگاه بانک مرکزی ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر است. ایندیا تودی به نقل از او گفت:
موضع RBI در مورد ارزهای دیجیتال بسیار واضح استو کریپتو باید ممنوع شود.
 
رئیس بانک مرکزی هند با تاکید بر اینکه ارزهای دیجیتال ارزش اساسی ندارند، توضیح داد:
برخی از افراد ارز دیجیتال را یک دارایی می‌نامند، برخی آن را یک محصول مالی می‌نامند، اما هر دارایی یا محصول مالی باید دارای ارزش اساسی باشد. اما ارز دیجیتال هیچ ارزش اساسی ندارد.
 

داس در ادامه نظر خود را در مورد قیمت ارزهای دیجیتال در بازار بیان کرد و اظهار داشت که آنها صرفاً بر اساس حدس و گمان هستند. او معاملات ارزهای دیجیتال را به قمار تشبیه کرد.

 
رئیس RBI تاکید کرد:
هر چیزی که ارزش‌گذاری آن کاملاً به باورهای ساختگی وابسته باشد چیزی نیست جز حدس و گمان ۱۰۰٪ یا به صراحت بگویم قمار است. در کشور ما، ما اجازه قمار را نمی‌دهیم. اگر می‌خواهید قمار را مجاز کنید، با آن به عنوان قمار رفتار کنید و قوانین مناسبش را وضع کنید.
 
رئیس بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ارز دیجیتال را یک محصول مالی نمی‌داند، گفت:
مبدل شدن ارزهای دیجیتال به عنوان یک محصول مالی یا دارایی مالی یک بحث کاملاً نابجا است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید