تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

راه‌اندازی آزمایشی لاری دیجیتال گرجستان

بانک مرکزی گرجستان در نظر دارد در ماه‌های آینده سندی را در مورد مفهوم ارز دیجیتال ملی منتشر کند. سایر احزاب شرکت‌کننده از آن برای نهایی کردن پیشنهادهای خود برای آزمایشی که مقام پولی قصد دارد در نیمه اول سال آغاز کند، استفاده خواهند کرد.   مقامات مالی در گرجستان برای آزمایش ارزهای دیجیتال آماده […]

بانک مرکزی گرجستان در نظر دارد در ماه‌های آینده سندی را در مورد مفهوم ارز دیجیتال ملی منتشر کند. سایر احزاب شرکت‌کننده از آن برای نهایی کردن پیشنهادهای خود برای آزمایشی که مقام پولی قصد دارد در نیمه اول سال آغاز کند، استفاده خواهند کرد.
 
مقامات مالی در گرجستان برای آزمایش ارزهای دیجیتال آماده می‌شوند
بانک ملی گرجستان (NBG) در حال انتشار وایت پیپر لاری دیجیتال است که به شرکای احتمالی اجازه می‌دهد تا پیشنهادهای خود را برای مرحله آزمایشی پروژه تنظیم کنند. در ابتدا انتظار می‌رفت نسخه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سال ۲۰۲۲ ارائه شود، اما NBG آزمایش‌های آن را برای امسال به تعویق انداخت.
 
پاپونا لژاوا معاون بانک در گفتوگو با Rustavi 2 توضیح داد:
در نیمه اول سال ۲۰۲۳، سند را منتشر خواهیم کرد و به زودی پس از آن، همراه با شریک برنده، در مورد مدت زمان اجرای پروژه بحث خواهیم کرد.
 
این مقام فاش کرد که چندین روش جایگزین برای آزمایش لاری دیجیتال گرجستان تایید شده است. لژاوا با اشاره به اینکه باید در مورد ادامه اجرای این پروژه تصمیم‌گیری شود، گفت:
در مرحله اول، یک نسخه آزمایشی نسبتاً محدود خواهد بود. بر این اساس، مشخصات فنی لاری دیجیتال ارزیابی خواهد شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید