تاریخ: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

راه‌اندازی برنامه آزمایشی CBDC بانک اسپانیا

بانک اسپانیا به دنبال همکاری سازمان‌هایی است که علاقه‌مند به شرکت در یک آزمون آزمایشی روی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده‌فروشی (CBDC) هستند. این موسسه توضیح داد که این برنامه جدید هیچ ارتباطی با تحقیقات فعلی در مورد یوروی دیجیتال احتمالی ندارد و هدف آن بررسی احتمالات و مزایای واقعی استفاده از CBDC در این […]

بانک اسپانیا به دنبال همکاری سازمان‌هایی است که علاقه‌مند به شرکت در یک آزمون آزمایشی روی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده‌فروشی (CBDC) هستند. این موسسه توضیح داد که این برنامه جدید هیچ ارتباطی با تحقیقات فعلی در مورد یوروی دیجیتال احتمالی ندارد و هدف آن بررسی احتمالات و مزایای واقعی استفاده از CBDC در این زمینه است.
 
بانک اسپانیا با CBDC خود آزمایش می‌کند
بانک اسپانیا اخیراً فاش کرده است که برنامه آزمایشی خود را با CBDC عمده فروشی راه‌اندازی خواهد کرد. سندی که در ۵ دسامبر منتشر شد، این برنامه توکن دیجیتال را اعلام می‌کند و توضیح می‌دهد که این موسسه به دنبال همکاری شرکت‌هایی در این صنعت است که بتوانند پیشنهادهای خود را در این زمینه تدوین کنند.
 

این موسسه تصریح کرد که این برنامه هیچ ارتباطی با تلاش‌های جاری اتحادیه اروپا در مورد برنامه یوروی دیجیتال ندارد. هدف این برنامه جدید تعیین دقیق امکان استفاده از چنین ارزی و آزمایش مزایایی است که ممکن است برای فرآیند تسویه به همراه داشته باشد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید