تاریخ: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

رشد ATMهای بیت کوین در سراسر جهان

مطابق با توسعه صنعت ارزهای دیجیتال، تعداد دستگاه‌های باجه خودکار بیت کوین (ATM) افزایش یافته است. اولین دستگاه از این دست در اکتبر ۲۰۱۳ روشن شد. نیازی به گفتن نیست که از آن زمان تاکنون این صنعت با جهش و مرزهای گسترده‌ای گسترش یافته است و علاقه انبوه و به نوبه خود، دستگاه‌های خودپرداز بیشتری […]

مطابق با توسعه صنعت ارزهای دیجیتال، تعداد دستگاه‌های باجه خودکار بیت کوین (ATM) افزایش یافته است. اولین دستگاه از این دست در اکتبر ۲۰۱۳ روشن شد. نیازی به گفتن نیست که از آن زمان تاکنون این صنعت با جهش و مرزهای گسترده‌ای گسترش یافته است و علاقه انبوه و به نوبه خود، دستگاه‌های خودپرداز بیشتری را برپا کرده است. در حال حاضر، ۳۹,۶۷۸ دستگاه از این دست در ۸۴ کشور پراکنده شده است که بیش از ۸۵ درصد آنها در ایالات متحده آمریکا قرار دارند.
 
در حال حاضر تقریباً ۴۰,۰۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین وجود دارد و بیش از ۸۶٪ در ایالات متحده واقع شده است
طبق آخرین داده‌ها، دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین عمدتاً در آمریکای شمالی قرار دارند. اقتصاد پیشروی جهان، ایالات متحده آمریکا، دارای ۳۴,۲۹۸ دستگاه از آنها است، زیرا تعداد آنها در مراکز مالی کشور اعم از نیویورک، لس آنجلس و میامی بالاترین رقم است. همسایه شمالی، کانادا، با ۲,۷۰۴ دستگاه خودپرداز در رتبه دوم قرار دارد.
 

اسپانیا با ۲۷۰، لهستان با ۲۱۴ و السالوادور با ۲۱۲ کشورهای بعدی هستند که ۵ کشور برتر را تکمیل می‌کنند. جای تعجب نیست که کشور کوچک آمریکای مرکزی از زمانی که به اولین کشوری تبدیل شد که بیت کوین را ارز قانونی کرد، جایگاه خود را در میان رهبران پیدا کرد.

 

اگر به آسیا نگاه کنیم، بیشترین تراکم دستگاه‌های خودپرداز BTC در منطقه اداری ویژه چین، هنگ کنگ است که در آن می‌توان ۱۵۴ دستگاه را پیدا کرد. ژاپن به نوبه خود بیش از چهار سال هیچ دستگاهی در قلمرو خود نداشت.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید