تاریخ: ۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

روند صعودی خیره‌کننده سولانا تا کجا ادامه دارد؟

قیمت سولانا از اول ژانویه تاکنون بیش از ۳۷٪ افزایش یافته است. ولی آیا این حرکت صعودی چشمگیر هم‌چنان ادامه خواهد داشت؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از اف‌ایکس‌استریت، با ورود به سال جدید، سولانا (SOL) عملکرد فوق‌العاده‌ای را از خود نشان داده است. قیمت این ارز دیجیتال طی چند روز گذشته رشد چشمگیری یافته است. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند روند  صعودی سولانا فعلا ادامه خواهد داشت، مگر آن‌که خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) شرایط بازار را به طور کلی تغییر دهند.
سولانا عملکرد تحسین‌برانگیزی را در بازار ارزهای دیجیتال از خود به نمایش گذاشته است. هم‌اکنون،‌ در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار، سولانا از نظر میزان رشد روزانه‌ی قیمت در صدر قرار دارد. این ارز دیجیتال از اولین روز ژانویه تاکنون توانسته است بیش از ۳۵ درصد از زیان‌های سرمایه‌گذاران‌اش را در سال ۲۰۲۲ جبران کند.
در این روزها که بیش‌تر ارزهای دیجیتال شاهد تغییر قیمت چندانی نبوده‌اند، سولانا (SOL) با عملکرد فوق‌العاده‌اش معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را به فکر واداشته که بار دیگر نظرشان را به سوی این توکن بازگردانند. این مسئله می‌تواند باعث افزایش سوددهی این توکن شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۱۵ روز چهارشنبه ۴ ژانویه (۱۴ دی) – سولانا با ۱۴.۶۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۳.۶۷ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی سولانا تاکنون بسیار عالی بوده است. ارزش این توکن نسبت به هفت روز گذشته ۳۶.۹۴ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار سولانا هم‌اکنون در حدود ۵,۰۵۷,۰۰۴,۷۶۱ دلار است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی این توکن اکنون با ۱۸۹.۱۴ درصد افزایش به ۱,۵۱۰,۵۴۸,۷۷۲ دلار رسیده است.

توکن سولانا در ۲۹ دسامبر (۸ دی)، برای مدت کوتاهی به کف قیمت ۸ دلاری سقوط کرد؛ دقیقا پس از این سقوط، گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) دست به کار شدند و یک حرکت صعودی سریع و ضربتی را ترتیب دادند. اکنون، سولانا میانگین متحرک نمایی ۸ روزه و میانگین متحرک ساده‌ی ۲۱ روزه را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این اتفاق قدرت حرکت صعودی کنونی را به شدت افزایش داده است. به نظر می‌رسد، این قدرت صعودی برای مجاب کردن معامله‌گران به پذیرش ریسک در اهداف قیمت بالاتر کافی بوده است.
چنان‌چه سولانا بتواند قدرت صعودی خود را حفظ کند، هدف بعدی گاوها احتمالا بالاترین قیمت ماهانه‌ی دسامبر در حوالی ۱۴.۸۸ دلار خواهد بود. در نتیجه‌ی این سناریوی صعودی، قیمت سولانا ۱۵ درصد دیگر نیز افزایش خواهد یافت.

در مقابل، چنان‌چه این روند صعودی نتواند قدرت خود را حفظ کند، ممکن است سولانا سطح حمایت خود را در خط میانگین متحرک ساده ۲۱ روزه در حوالی ۱۱.۵۱ دلار از دست بدهد. میانگین متحرک ساده‌ی سولانا هم‌اکنون ۱۰ درصد پایین‌تر از قیمت فعلی آن قرار دارد. بسته شدن یک کندل روزانه در زیر این اندیکاتور شرایط بازار را به نفع خرس‌ها تغییر می‌دهد. آن‌گاه خرس‌ها با اعتماد به نفس مضاعف می‌توانند قیمت سولانا را به سمت ۹ دلار هدایت کنند. در این سناریوی نزولی، قیمت سولانا بیش از ۳۰٪ کاهش می‌یابد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید