تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

روند صعودی فعلی کریپتو فقط یک تله گاوی است!

یکی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار کریپتو در توییتی اعلام کرد که رشد فعلی بازار کریپتو چیزی جز یک «تله‌ گاوی» نیست.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، یکی از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو و یکی از چهره‌های برجسته در توییتر با نام مستعار کریپتوکاپو که در این شبکه‌ی اجتماعی بیش از ۷۰۹ هزار دنبال‌کننده دارد، روز گذشته طی پستی در صفحه‌ی خود اعلام کرد که رشد فعلی در بازار کریپتو «بزرگ‌ترین تله گاوی» است که وی تاکنون شاهد آن بوده است. تله‌ی گاوی به وضعیتی در بازار گفته می‌شود که همه چیز ظاهرا نشان‌دهنده‌ی آغاز یک حرکت صعودی است. از این رو، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بی‌تجربه با اعتماد به مشاهدات خود شروع به سرمایه‌گذاری در بازار می‌کنند؛ ولی ناگهان، بازار به وضعیت نزولی سابق خود بازگشته و آن‌ها به شدت دچار ضرر می‌شوند. 
این تحلیلگر در ۲۱ ژانویه / ۱ بهمن، طی پستی در توییتر اعلام کرد که وی تمام فعل و انفعلات جاری را در بازار کریپتو تحت نظر دارد و دائما نمودارها را بررسی می‌کند. وی در عین حال، خود را از واکنش‌ها و رفتارهای جامعه‌ی کریپتو دور می‌کند – تا احتمالا بر قضاوت وی از بازار تاثیر نگذارند. بر همین اساس، وی اعلام کرده است که نسبت به حرکت صعودی کنونی در بازار مشکوک است.
وی در این مورد گفت: «نحوه‌ی وقوع این حرکت صعودی و نحوه‌ی عبور از سطوح مقاومت در بازه‌های زمانی بلندمدت … همگی مشکوک هستند. به نظر من، وضعیت بازار به وضوح دستکاری شده، و هیچ تقاضای واقعی در این بازار وجود ندارد.»
واکنش جامعه‌ی کریپتو در توییتر به عقاید این تحلیلگر تاحدودی تحقیرآمیز بود. آن‌ها با استفاده از استیکرها و میم‌های خنده‌دار، عقاید کریپتوکاپو به مسخره گرفتند. برخی از کاربران وی را یک «معامله‌گر بد» نامیدند که نه تنها نتوانسته خود را با تحولات و داده‌های جدید سازگار کند، بلکه به دلیل تعصبات شخصی خود بسیاری از فرصت‌های پول‌ساز را از دست می‌دهد.
با شروع سال جدید، وضعیت بازار کریپتو به طور کلی متحول شده است. برخی از التکوین‌ها ظرف یک هفته‌ی گذشته رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده‌اند. مثلا اپتوس (APT) نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۸۹.۰۲ درصد افزایش قیمت داشته است. قیمت توکن فرکس شیر (FXS) نیز ظرف یک هفته‌ی گذشته ۵۴.۸۷ درصد افزایش یافته است. بیش از نیمی از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار طی سه هفته‌ی اخیر رشد درصدی دو رقمی را تجربه کرده‌اند.   
بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، ظرف سه هفته‌ی اخیر از حوالی ۱۶,۰۰۰ دلار تا نزدیکی ۲۳,۰۰۰ دلار رشد داشته است. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۳۰ روز یک‌شنبه ۲۲ ژانویه / ۲ بهمن – بیت کوین با ۰.۲۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۲,۸۹۲ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین نیز تاکنون مطلوب بوده است. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۱۰.۴۱ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون به ۴۴۱,۱۳۳,۰۴۰,۲۳۱ دلار رسیده است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید