تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

رویکرد بانک مرکزی تانزانیا درباره CBDC

پس از ماه‌ها تحقیق، بانک مرکزی تانزانیا اخیراً اعلام کرد که رویکرد محتاطانه‌تر و مبتنی بر ریسک را برای پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) انتخاب کرده است. در مرحله تحقیق، بانک مرکزی اعلام کرد که توجه ویژه‌ای به ریسک‌ها و کنترل‌های مرتبط با انتشار، توزیع، جعل و استفاده از ارزها داشته است.   […]

پس از ماه‌ها تحقیق، بانک مرکزی تانزانیا اخیراً اعلام کرد که رویکرد محتاطانه‌تر و مبتنی بر ریسک را برای پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) انتخاب کرده است. در مرحله تحقیق، بانک مرکزی اعلام کرد که توجه ویژه‌ای به ریسک‌ها و کنترل‌های مرتبط با انتشار، توزیع، جعل و استفاده از ارزها داشته است.
 
پیدا کردن فناوری مناسب CBDC
بانک تانزانیا (BOT) در ۱۴ ژانویه اعلام کرد که رویکردی مرحله‌ای، محتاطانه و مبتنی بر ریسک را برای پذیرش CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) اتخاذ کرده است. این بانک همچنین گفت که به تلاش‌های خود با هدف یافتن استفاده و فناوری مناسب برای صدور شیلینگ تانزانیا به شکل دیجیتال” ادامه خواهد داد.
 

بر اساس بیانیه‌ای در وب‌سایت بانک، BOT گفت که پس از صرف ماه‌ها تحقیق و بررسی مزایا و معایب انتشار ارز دیجیتال، رویکرد محتاطانه‌تری را انتخاب کرده است. در این دوره، BOT اعلام کرد که دریافته است سایر بانک‌های مرکزی نیز همین موضع را اتخاذ کرده‌اند، در حالی که شش کشور تصمیم گرفته‌اند تا پذیرش CBDC خود را لغو کنند، عمدتاً به دلیل چالش‌های ساختاری و فناوری در مرحله اجرا.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید