تاریخ: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

زمان صعودی شدن شاخص بورس

ریزش‌های هیجانی دوباره گریبان بازار سرمایه را گرفته و باعث شده شاخص کل بورس کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را از دست بدهد؛ اتفاقی که یک …

ریزش‌های هیجانی دوباره گریبان بازار سرمایه را گرفته و باعث شده شاخص کل بورس کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را از دست بدهد؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه دلیل آن را حواشی عرضه خودرو در بورس می‌داند و بر این باور است که این بازار تا پایان سال نوسانی است اما در بهار سال آینده صعود خواهد کرد.

سعید جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل سقوط بازار سرمایه طی دو هفته اخیر تصمیماتی است که درمورد عرضه خودرو در بورس کالا گرفته شده است، عنوان کرد: صنعت خودرو یکی از صنایع مورد اقبال بازار بوده و اتفاقاتی که در این صنعت رخ می‌دهد روی کل بازار تاثیرگذار است. عرضه محصولات شرکت‌های خودروسازی در بورس کالا باعث می شود این صنعت از زیان‌دهی خارج و شرایط آن‌ها بهتر شود. بحث‌هایی که از دو هفته قبل درمورد عرضه خودرو در بورس کالا پیش آمد، باعث شده این صنعت دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: در نگاه کلی‌تر بخشی از سهام‌داران با گزارش‌های فصل پاییز شرکت‌ها که چندان جذاب نبود تمایل خود به خرید سهام را از دست دادند و حتی برخی سهام‌داران شناسایی سود کردند. البته گزارش‌های منفی اثر خود را پیش از این گذاشته بود. از طرف دیگر باید توجه کرد که گزارش‌ها درمورد گذشته است. گزارش‌ها در فصل‌های زمستان و بهار سال آینده بر اساس تورم و نرخ ارزی که افزایش پیدا کرده است، بهتر خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: ممکن است بازار سرمایه تا آخر سال جاری  نوسانی باشد اما در سال آینده با توجه به تورم، صعود خوبی را تجربه خواهد کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید