تاریخ: ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

زمستان سخت سرمایه‌گذاران و مدیران ارزهای دیجیتال

CZ بایننس بیشترین کاهش را در ثروت شخصی داشته است، اما SBF و Barry Silbert ورشکست شده اند. سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از فجیع‌ترین و تکان‌دهنده‌ترین سال‌ها برای صنعت ارزهای دیجیتال که شاهد چندین نابودی بزرگ، ورشکستگی‌های بی‌شمار، سقوط‌ها و هر چیز دیگری بود، در تاریخ ثبت خواهد شد. جدا از آنچه واضح است، […]

CZ بایننس بیشترین کاهش را در ثروت شخصی داشته است، اما SBF و Barry Silbert ورشکست شده اند. سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از فجیع‌ترین و تکان‌دهنده‌ترین سال‌ها برای صنعت ارزهای دیجیتال که شاهد چندین نابودی بزرگ، ورشکستگی‌های بی‌شمار، سقوط‌ها و هر چیز دیگری بود، در تاریخ ثبت خواهد شد. جدا از آنچه واضح است، با کاهش شدید قیمت دارایی‌های کریپتویی، فوربس تخمین زد که چندین شرکت‌کننده در صنعت وضعیت میلیاردی خود را از دست داده اند.
 
از Terra تا سقوط FTX
عوامل اقتصاد کلان با این صنعت مهربان نبوده اند، با تورم گسترده جهانی، افزایش نرخ بهره، هشدارهای مربوط به رکود و جنگ مداوم در اروپا که در فوریه آغاز شد و هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.
 

با این حال، نمی‌توان همه چیز را به گردن عوامل بیرونی انداخت. اگر به دقت نگاه کنیم، در حال حاضر که بسیاری از آنها در معرض دید قرار گرفته اند، می‌توان به راحتی به مشکلات متعدد صنعت پی‌برد. شاید همه چیز با فروپاشی سریع اکوسیستم Terra شروع شد، زمانی که استیبل کوین الگوریتمی آن برابری خود را با دلار از دست داد و سرمایه‌گذاران این فرصت را دیدند که با سوزاندن UST در برابر LUNA سود ببرند. نتیجه یک سقوط ۴۰ میلیارد دلاری در یک لحظه بود.

 

در حالی که شکست دو مورد از ۱۰ ارز دیجیتال برتر سابق به تنهایی بد است اما مشخص شد که این صنعت کاملاً در هم تنیده شده است. در نتیجه، بسیاری از صندوق‌های تامینی و سرمایه‌گذاران شروع به مبارزه کردند که منجر به پرونده‌های ورشکستگی متعددی از شرکت‌هایی مانند Three Arrows Capital ،Voyager و دیگران شد.

 

چند ماه مانده به اکتبر، وضعیت در نهایت شروع به عادی شدن کرد زیرا سرمایه‌گذاران شروع به عادت کردن به ایده یک زمستان طولانی کریپتو کردند. با این حال، زمانی که مشخص شد FTX مشکلات پرداخت بدهی گسترده‌ای دارد و باید برای ورشکستگی نیز اقدام کند، همه چیز در شرف تغییر بود.

 

این یک ضربه بزرگ برای کل صنعت بود زیرا FTX ،Alameda و خود SBF از برجسته‌ترین احزاب صنعت در نظر گرفته می‌شدند. با این حال، معلوم شد که همه اینها یک دروغ بزرگ است که در آن بنیان‌گذار وجوه کاربران را به‌طور نادرست اختلاس کرده و به نحوی ۸ میلیارد دلار را به گفته خود، گم کرده است.

 

به این ترتیب، بازار کریپتو دوباره در ورشکستگی قرار گرفت و قیمت‌ها به سختی به پایین‌ترین سطح چند ساله سقوط کردند. بیت کوین تنها یک سال پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار به زیر ۱۶,۰۰۰ دلار رسید.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید