تاریخ: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

سال سخت پیش رو برای اقتصاد جهانی!

صندوق بین المللی پول (IMF) هشدار داده است که سال ۲۰۲۳ سال سخت‌تری برای بیشتر اقتصاد جهان خواهد بود زیرا اقتصادهای ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چین به طور همزمان در حال کند شدن هستند. کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول گفت ما انتظار داریم که یک سوم اقتصاد جهان در رکود باشد. حتی […]

صندوق بین المللی پول (IMF) هشدار داده است که سال ۲۰۲۳ سال سخت‌تری برای بیشتر اقتصاد جهان خواهد بود زیرا اقتصادهای ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چین به طور همزمان در حال کند شدن هستند. کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول گفت ما انتظار داریم که یک سوم اقتصاد جهان در رکود باشد. حتی کشورهایی که در رکود نیستند، برای صدها میلیون نفر احساس رکود خواهد داشت.
 
پیش‌بینی‌های اقتصادی ۲۰۲۳ صندوق بین المللی پول
کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول در مورد ایالات متحده، اتحادیه اروپا، چین و اقتصاد جهان را در مصاحبه‌ای با CBS که یکشنبه پخش شد، به اشتراک گذاشت.
 
او توضیح داد:
این همان چیزی است که در سال ۲۰۲۳ می‌بینیم. برای بیشتر اقتصاد جهان، این سال سختی خواهد بود، سخت‌تر از سالی که پشت سر می‌گذاریم. چرا؟ زیرا ارزش سه اقتصاد بزرگ، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چین، همه به طور همزمان در حال کاهش است.
 

ایالات متحده انعطاف پذیرترین است. ایالات متحده ممکن است از رکود اجتناب کند. ما شاهد هستیم که بازار کار بسیار قوی باقی مانده است. با این حال، این یک موهبت متفاوت است زیرا اگر بازار کار بسیار قوی باشد، ممکن است فدرال رزرو مجبور شود برای کاهش تورم، نرخ های بهره را برای مدت طولانی‌تر نگه دارد.

 

اتحادیه اروپا از جنگ در اوکراین به شدت ضربه خورد. نیمی از اتحادیه اروپا در سال آینده دچار رکود خواهد شد. چین نیز در سال جاری بیشتر کاهش خواهد یافت.

 
همچنین رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت:
سال آینده سال سختی برای چین خواهد بود و این به روندهای منفی در سطح جهانی تبدیل می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید