تاریخ: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

سال چالش برانگیز ماینرهای بیت کوین

ماینرهای بیت کوین یک سال چالش برانگیز را پشت سر گذاشتند، زیرا سختی استخراج این شبکه به بالاترین حد خود رسید و قیمت بیت کوین در بازار به کمتر از هزینه تولید رسید. در حال حاضر، با هزینه برق ۰.۰۷ دلار در هر کیلووات ساعت، تنها ۱۸ دستگاه استخراج بیت کوین ASIC می‌توانند با قیمت‌های […]

ماینرهای بیت کوین یک سال چالش برانگیز را پشت سر گذاشتند، زیرا سختی استخراج این شبکه به بالاترین حد خود رسید و قیمت بیت کوین در بازار به کمتر از هزینه تولید رسید. در حال حاضر، با هزینه برق ۰.۰۷ دلار در هر کیلووات ساعت، تنها ۱۸ دستگاه استخراج بیت کوین ASIC می‌توانند با قیمت‌های فعلی سود کنند.
 
اکثر ماینرهای بیت کوین سودآور نیستند
در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، آمار نشان می‌دهد که نرخ هش بیت کوین پس از رسیدن به کمترین میزان در ۳۰ دسامبر در ۲۳۵ EH/s، بالاتر از محدوده ۳۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. علاوه بر این، داده‌های macromicro.me نشان می‌دهد که هزینه فعلی تولید (۱۶,۵۷۷ دلار) تقریباً برابر با ارزش فعلی بازار نقدی بیت کوین (۱۶,۵۷۲ دلار) است.
 

Macromicro.me هزینه تولید را با مشاهده مصرف برق و انتشار روزانه بیت کوین، همانطور که توسط دانشگاه کمبریج ارائه شده است محاسبه می‌کند. شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI) مصرف سالانه BTC را در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، ۸۴.۷۴ تراوات در ساعت (TWh) نشان می‌دهد. با سختی استخراج فعلی ۳۵.۳۶ تریلیون و قیمت فعلی BTC در ۱۶,۵۷۲ دلار در هر واحد، تعداد زیادی از ماشین‌های استخراج ASIC سودآور نیستند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید