شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ /
18209
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۳
4 بازدید
۰

سایه اولین نکول تاریخ آمریکا / پیشرفت مذاکرات افزایش سقف بدهی

اکوایران: جو بایدن به خبرنگاران در مورد تغییرات و پیشرفت گفت‌وگوهای بین‌حزبی در موضوع افزایش سقف بدهی توضیح داد. همچنین جنت یلن – وزیر خزانه‌داری آمریکا – گفت که طی دو هفته آینده کنگره را در جریان آخرین وضعیت بدهی‌های دولت خواهد گذاشت.

​به گزارش اکوایران، روز شنبه، بایدن قبل از سوار شدن به هواپیمای مخصوص رئیس‌جمهور به خبرنگاران گفت: ما هنوز به نقطه بحران نرسیده‌ایم؛ اما هنوز تصمیم نهایی در مورد تغییراتی که می‌توانیم انجام دهیم را نیز نگرفته‌ایم.

به نوشته پایگاه بلومبرگ، مذاکرات کاهش بودجه بین کاخ سفید و رهبران کنگره پس از آنکه نشست روز جمعه بایدن و کوین مک‌کارتی – رئیس کنگره آمریکا – تا هفته آینده به تعویق افتاد، در پایان هفته ادامه داشت و هر یک از طرفین گفتند که این نشانه‌ای از پیشرفت است.

خطر نکول

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داده است که پول خزانه‌داری برای پرداخت بدهی‌های دولت در اوایل ژوئن یا هفته‌های بعد از آن تمام خواهد شد.

روز جمعه، خزانه‌داری اعلام کرد که در تاریخ ۱۰ می، تنها ۸۸ میلیارد دلار در غالب تدابیر فوق‌العاده برای کمک به پرداخت صورت‌حساب‌های دولت داشته است. این میزان از حدود ۱۱۰ میلیارد دلار هفته گذشته کمتر بوده و به این معنی است که هنوز بیش از یک‌چهارم از ۳۳۳ میلیارد دلاری که خزانه‌داری می‌تواند در غالب تدابیر فوق‌العاده برای جلوگیری از نکول استفاده کند، هنوز در دسترس است.

یلن در دو هفته آینده کنگره را در جریان آخرین وضعیت نزدیک‌بودن آمریکا به عدم پرداخت تعهدات مالی خود قرار خواهد داد. یلن همچنین از ایده افزایش شدید سقف استقراض دولت دفاع کرد.

روز شنبه، یلن در مصاحبه‌ای با بلومبرگ‌نیوز گفت: نمی‌خواهم تاریخ دقیقی برای جلسه توجیهی کنگره تعیین کنم؛ اما این جلسه قطعا در دو هفته آینده برگزار خواهد شد.

پس از اینکه پیش‌بینی‌های به‌روزرسانی‌شده دفتر بودجه کنگره نشان داد که بدهی ایالات متحده تا پایان سال ۲۰۳۳ به ۱۱۹ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید که بالاترین رقم در تاریخ ایالات متحده است، وزیر خزانه‌داری به نگرانی‌ها درباره سطح استقراض فدرال پاسخ داد.

یلن گفت: ما طرح کاهش ۳ تریلیون دلاری کسری بودجه را طی ۱۰ سال پیشنهاد کردیم و بودجه پیشنهادی ما در مسیر مالی معقولی قرار دارد. البته بدهی زیاد می‌تواند مشکل‌آفرین باشد، به خصوص اگر نرخ بهره در بلندمدت بالا بماند.

یلن این مصاحبه را در پایان سفر خود برای مذاکرات سه‌روزه با وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی کشورهای گروه هفت انجام داد. در این نشست، مقامات کشورهای گروه ۷ در مورد تغییر زنجیره تأمین جهانی، تحریم‌ها علیه روسیه و سایر موضوعات بحث گفتگو کردند. یلن نیز دائما توسط رسانه‌ها و همتایانش در مورد سایه بحرانی که بر سر ایالات متحده وجود دارد، مورد سؤال قرار گرفت.

در روز جمعه، او در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ گفت که اگر کنگره سقف بدهی را به موقع افزایش ندهد، ایالات متحده مجبور خواهد شد از پرداخت برخی تعهدات خود چشم‌پوشی کند. او گفت که هنوز هیچ طرحی در مورد اولویت یا نحوه اولویت‌دادن برخی پرداخت‌ها به بایدن ارائه نشده است و تنها راه حل خوب افزایش سقف استقرض است.

او در مصاحبه روز جمعه گفت: ما باید برخی از پرداخت برخی تعهدات نکول کنیم، چه پرداخت سود اوراق خزانه‌داری و چه بدهی‌های تأمین اجتماعی. این کاری است که آمریکا از سال ۱۷۸۹ انجام نداده است.

ریسک مستغلات

در مصاحبه روز شنبه، یلن نه تنها به دلیل مسئله سقف بدهی، بلکه به دلیل افزایش نرخ بهره و وخامت وضعیت بخش املاک تجاری، ابراز احتیاط کرد.

او در مورد وام به فعالان بخش مستغلات تجاری گفت: استانداردهای وام‌دهی بانک‌ها نسبتا محافظه‌کارانه بوده است؛ اما از سوی دیگر، شاهد شوک بزرگی به تقاضای املاک تجاری به خاطر کرونا بودیم و از طرفی نیز نرخ بهره زیاد را تجربه کردیم.

او گفت که انتظار دارد رگولاتورها با با احتیاط به این مسئله نگاه کرده و این وظیفه نیز نظارت مستمر را می‌طلبد.. او افزود: فکر نمی‌کنم این یک ریسک بزرگ برای ثبات مالی باشد.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3096 بازدید ]
2 ماه پيش [ 117 بازدید ]
2 ماه پيش [ 47 بازدید ]
2 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
9 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
11 ماه پيش [ 30 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 13 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 22 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 20 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 12 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 7 بازدید ]
18 روز پيش [ 1 بازدید ]
7 ماه پيش [ 2 بازدید ]
2 ماه پيش [ 7 بازدید ]
12 ماه پيش [ 7 بازدید ]
9 ماه پيش [ 5 بازدید ]
10 ماه پيش [ 1 بازدید ]
9 ماه پيش [ 3 بازدید ]
4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
3 ماه پيش [ 3 بازدید ]
1 ماه پيش [ 12 بازدید ]
8 ماه پيش [ 10 بازدید ]
6 ماه پيش [ 6 بازدید ]
4 ماه پيش [ 7 بازدید ]
6 ماه پيش [ 15 بازدید ]
2 ماه پيش [ 18 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 3 بازدید ]
1 سال پيش [ 3 بازدید ]
4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
12 ماه پيش [ 2 بازدید ]
5 ماه پيش [ 2 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید