تاریخ: ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴

سبقت رشد تسهیلات از سپرده های بانکی در نیمه پاییز

تسهیلات دهی بانک ها در آبان ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل ۳۳.۶ درصد بیشتر شده و در مقابل سپرده ها در این مدت افزایشی ۳۲ درصدی داشته اند. این موضوع درنهایت موجب شد تا نسبت تسهیلات به سپرده ها نسبت به سال قبل خود، ۱.۳ واحد درصد ارتقا پیدا کند.

به گزارش اکوایران، روند تسهیلات دهی بانک ها درآبان ماه ۱۴۰۱ منتشر شد. براساس داده های منتشر شده از سوی بانک مرکزی تا پایان این ماه، حجم تسهیلات دهی بانک ها رشد قابل توجهی داشته و به ۴ هزار و ۸۳۳ همت رسیده است.

رشد بیشتر تسهیلات بانکی در مقابل سپرده ها 

در پایان دومین ماه پاییز امسال، مجموع تسهیلات بانکی کشور در مقایسه با سال گذشته ۳۳.۶ درصد رشد داشته و به ۴ هزار و ۸۳۳ همت رسید.

رشد این شاخص در مقایسه با پایان سال گذشته، تقریبا برابر با ۱۶.۷ درصد بوده است. در کنار رشد تسهیلات دهی بانک ها، سپرده ها نیز مسیری صعودی را در این ماه از خود برجای گذاشتند.

در تابلوی آماری بانک مرکزی در خصوص سپرده های بانکی مشاهده می شود، حجم سپرده ها با ۳۲ درصد رشد به ۶ هزار و ۵۳۲ همت رسیده و ۱۸.۱ درصد از اسفند ۱۴۰۰ بیشتر شده است.

۶۶۸ همت سپرده قانونی آبان ۱۴۰۱

در بخش دیگر آمارهای بانک مرکزی محاسبه می شود کل سپرده های قانونی در کشور برابر با ۶۶۸ همت بوده است.

بنابراین نسبت تسهیلات به سپردها پس از کسر سپرده قانونی برابر با ۸۲.۴ درصد بوده که نسبت به موقعیت مشابه خود در سال گذشته ۱.۳ واحد درصد بیشتر شده است. این رقم در آبان سال قبل برابر با ۸۲.۱ درصد بوده است.

 

 

 

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید