تاریخ: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت‌کوین، عامل کاهش قیمت

سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت اکنون فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به فروش بیت کوین و جمع‌آوری سود می‌کنند. همین مسئله باعث کاهش قیمت بیت کوین می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتوپوتیتو، بر اساس گزارش وب‌سایت گلسنود، پس از صعود قیمت بیت کوین (BTC) به بالای ۲۳,۰۰۰ دلار در روزهای اخیر، برخی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به فروش بیت کوین‌هایی می‌کنند که با قیمت‌های پایین‌تر خریداری کرده‌اند.
گلسنود گزارش خود را با بررسی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال آغاز کرد. بر اساس این گزارش، «چند مدل قیمت‌گذاری آن‌چین» برای بیت کوین وجود دارد.
یکی از این مدل‌ها به «قیمت سرمایه‌گذار» معروف است که منعکس‌کننده‌ی میانگین قیمت خرید برای تمام کوین‌های خرج‌شده و توزیع‌شده توسط ماینرها یا استخراج‌کنندگان بیت کوین است. این قیمت اکنون ۱۷,۴۰۰ دلار است؛ بنابراین، با توجه به افزایش قیمت بیت کوین به نزدیکی ۲۳,۰۰۰ دلار، اکنون موقعیت بسیار عالی و سودآوری برای فروش بیت کوین به وجود آمده است.
همچنین،‌ افزایش درصد عرضه‌ی بیت کوین در وضعیت سودده، بسیاری از سرمایه‌گذاران را در موقعیت وسوسه‌انگیزی برای فروش بیت کوین‌های خود قرار داده است. عرضه‌ی بیت کوین در وضعیت سودده به این معنی است قیمت بیت کوین در زمان عرضه بسیار بالاتر از قیمت آن در زمان استخراج یا خرید آن باشد. افزایش قیمت اخیر بیت کوین یکی از بزرگ‌ترین جهش‌های سودآور بیت‌کوین در طول دوره‌‌های نزولی بوده که تاکنون در تاریخ بازار کریپتو رخ داده است.
به نوشته‌ی وب‌سایت گلسنود: «با توجه به افزایش قابل‌توجه سود فروش بیت کوین در دوره‌ی صعودی اخیر، احتمال افزایش فشار فروش از سوی سرمایه‌گذاران کوتاه مدت بیت کوین بیش‌تر می‌شود.»
داده‌های بازار نیز این مسئله را تایید می‌کنند؛ حجم معاملات در میان سرمایه‌گذاران کوتاه مدت بیت کوین (افرادی که کوین‌های خود را کم‌تر از ۶ ماه پیش خریداری کرده‌اند) به اندازه‌ی قابل توجهی افزایش یافته است. استخراج‌کنندگان یا همان ماینرهای بیت کوین نیز در دوره‌ی صعودی اخیر به شدت اقدام به فروش کرده‌اند.
به این ترتیب، اقدام سرمایه‌گذاران کوتاه مدت و ماینرها برای فروش دارایی‌های خود و جمع‌آوری سود حاصل از این سرمایه‌گذاری باعث کاهش قیمت در روز جاری شده است. البته، به اعتقاد تحلیلگران، اکنون فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران بلندمدت است تا بر دارایی خود افزوده و خود را برای دوره‌ی صعودی بعدی آماده کنند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز  چهارشنبه ۲۵ ژانویه / ۵ بهمن – بیت کوین با ۱.۸۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۲,۶۸۴ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی بیت کوین همچنان مثبت است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین اکنون با ۰.۷۷ درصد افزایش به ۲۷,۳۰۴,۴۰۸,۳۷۸ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید