سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ /
17662
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲
1 بازدید
۰

سطح بعدی قیمت طلا؟

در بحبوحه‌ی افزایش مجدد ارزش دلار آمریکا، بهای طلا در آستانه‌ی رقم گرد ۲۰۰۰ دلار در حال نوسان است؛ برخی رویدادهای مهم بر جهت طلا تأثیر خواهند گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس استریت» در یادداشتی با مرور رویدادهای مهم پیرامون فلزات گرانبها در مورد نوسانات و چشم‌انداز بهای طلا اینگونه نوشت:
قیمت طلا در اوایل روز جمعه در حال در جا زدن پایین‌تر از آستانه‌ی ۲۰۰۰ دلار است؛ این فلز گرانبها در بحبوحه‌ی افزایش مجدد ارزش دلار آمریکا در روز پنج‌شنبه نتوانست بالاتر از آستانه باقی بماند.
با نگاهی به آینده، در حال حاضر به منظور گرفتن انگیزه‌ برای جهت حرکت قیمت طلا، همه‌ی نگاه‌ها به شاخص قیمت اصلی (PCE)، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو ایالات متحده یعنی مخارج مصرف شخصی اصلی – باقی مانده است.
تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه‌ی اول ایالات متحده شرط‌های فدرال رزرو را احیا می‌کند
داده‌های اولیه‌ی تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده برای سه ماهه‌ی اول به کمک دلار آمریکا شتافت، زیرا این آمار دلار را در مقابل همه‌ی همتایان اصلی خود تقویت، و تلاش‌های صعودی در قیمت طلا را دوباره محدود می‌کند. 
به علاوه، مولفه‌ی تورم عامل دیگری است که توجه سرمایه‌گذاران را جلب، و شانس ۲۵ واحد پایه (bps) افزایش نرخ توسط فدرال رزرو را تقویت کرد. احتمال افزایش آتی نرخ، که پیش از انتشار داده‌ها ۷۲ درصد بود، اکنون به ۸۶ درصد رسیده است.
جزئیات این گزارش باعث افزایش دوباره‌ی بازده اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری ایالات متحده در سراسر منحنی شد، همراه با آن، بازدهی اوراق قرضه‌ی ۱۰ ساله‌ی خزانه‌داری ایالات متحده نیز دوباره سطح بحرانی ۳.۵۰ درصدی را به دست آورد.
از طرفی، گزارش درآمدهای خوش‌بینانه‌ی فناوری ایالات متحده، در کنار کاهش تقاضا برای اوراق قرضه‌ی دولتی امن ایالات متحده نیز منجر به بهبود احساس ریسک شد.
با این حال، جریان‌های ریسک‌پذیر، رشد دلار آمریکا را مهار کرد و به قیمت طلا اجازه داد تقریباً بدون تغییر روز را به پایان برساند. شاخص‌های اصلی وال استریت نیز با حمایت یک رشته گزارش از درآمدهای فناوری قوی ایالات متحده، با جهش ۱.۵۰ درصدی به ۲.۵۰ درصد رسید. 

از آنجا که سرمایه‌گذاران به نگرانی‌های بخش بانکی چشم داشتند، توجه به انتظارات پیرامون تصمیم افزایش نرخ بهره‌ی فدرال رزرو در آینده معطوف شد. از این رو، معامله‌گران در حال حاضر، به منظور تعیین جهت حرکت جدید قیمت طلا، مشتاقانه منتظر داده‌های شاخص قیمت اصلی PCE ایالات متحده هستند. ناگفته نماند که شاخص قیمت اصلی PCE ایالات متحده در ماه مارس به ۰.۳ درصد، و در مقیاس سالانه به ۴.۵ درصد رسیده است.
علاوه بر این موارد، جریان‌های پایان هفته و تغییر موقعیت پیش از اعلام سیاست‌های هفته‌ی آینده فدرال رزرو نیز می‌تواند بر ارزش‌گذاری دلار آمریکا و به نوبه‌ی خود بر روند قیمت طلا تأثیر بگذارد.
تحلیل تکنیکال قیمت طلا با نگاهی به نمودار روزانه
قیمت طلا روز پنج‌شنبه تلاش دیگری در بالاتر از حمایت تبدیل‌شده به مقاومت، در میانگین متحرک صعودی ۲۱ روزه‌ی متحرک (۲۱-DMA) انجام داد که اکنون به سطح ۱۹۹۹ دلار رسیده است. اما این حرکت ثمره‌ی چندانی نداشت، زیرا فروشندگان طلا همچنان در سطوح بالاتر کمین کردند و این فلز درخشان را به سمت منطقه‌ی تقاضای بحرانی ۱۹۷۰ دلاری برگرداندند.
در حال حاضر، قیمت طلا در قالب شکل‌گیری یک مستطیل ده روزه به معامله ادامه می‌دهد که با کاهش شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه همراه است که همچنان در بالای خط وسط قرار دارد.
در روند صعودی، گاوهای نر طلا باید یک بسته‌شدن هفتگی بالاتر از سد ۲۱-DMA را برای شروع صعودی پایدار به سمت مقاومت ایستا در سطح ۲۰۱۵ دلار ارائه دهند. علاوه بر این، آنها می‌توانند رقم گرد ۲۰۲۰ دلار را در مسیر خود به بالاترین قیمت سالانه‌ی ۲۰۳۲ دلار به چالش بکشند.
از سوی دیگر، تلاش ناموفق دیگری بالاتر از ۲۱-DMA یا علامت روانی ۲۰۰۰ دلار، تثبیت اصلاح مستمر قیمت طلا را تقویت می‌کند و پایین‌ترین محدوده‌ی نزدیک به ۱۹۷۰ دلار را در معرض خطر قرار می‌دهد. سطح ۱۹۷۴ دلار به عنوان پایین‌ترین قیمت روز گذشته می‌تواند از قبل حمایتی را برای خریداران طلا ایجاد کند.
و در نهایت، پایداری زیر ۱۹۷۰ دلار درها را برای آزمایش مانع ۱۹۵۰ دلاری، تقاطع سطح روانی کلیدی و پایین‌ترین سطح ۳ آوریل در ۱۹۵۰ دلار باز می‌کند.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3151 بازدید ]
2 روز پيش [ 177 بازدید ]
2 ماه پيش [ 117 بازدید ]
2 ماه پيش [ 47 بازدید ]
2 ماه پيش [ 33 بازدید ]
11 ماه پيش [ 32 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
9 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 17 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 17 ساعت پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 17 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 17 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 17 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 17 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 19 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 30 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 0 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید