تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷

سطوح جدیدی از تورم در ونزوئلا

قیمت‌ها در ونزوئلا به طور پیوسته در حال افزایش است، حتی اگر به ارز خارجی باشد. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Ecoanalitica، یک شرکت تحقیقاتی بازار، قیمت‌های نشان‌داده‌شده به دلار در طول سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۴ درصد رشد کرده‌اند که بر درآمد و پس‌انداز ونزوئلایی‌هایی که از دلار آمریکا به عنوان محافظ تورم استفاده […]

قیمت‌ها در ونزوئلا به طور پیوسته در حال افزایش است، حتی اگر به ارز خارجی باشد. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Ecoanalitica، یک شرکت تحقیقاتی بازار، قیمت‌های نشان‌داده‌شده به دلار در طول سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۴ درصد رشد کرده‌اند که بر درآمد و پس‌انداز ونزوئلایی‌هایی که از دلار آمریکا به عنوان محافظ تورم استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.
 
قیمت‌ها حتی به دلار هم در ونزوئلا رشد می‌کنند
تورم در ونزوئلا مرحله دیگری را طی کرده است، به طوری که قیمت محصولات و خدمات حتی زمانی که به دلار باشد، افزایش یافته است. Asdrubal Oliveros، اقتصاددان و شریک Ecoanalitica، یک شرکت تحقیقاتی بازار، اظهار داشت که قیمت‌های دلاری در طول سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۴ درصد افزایش یافت که تحت تأثیر تورمی که در حال حاضر کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد است.
 

از جمله اقلام متضرر بیشتر مواد غذایی و آشامیدنی است که ۶۶.۷ درصد افزایش قیمت داشته است. به همین ترتیب، قیمت‌ها در بخش رستوران و اقامتگاه، مرتبط با گردشگری ملی و بین‌المللی، ۹۵ درصد افزایش یافت و این بخش را به بالاترین جهش تبدیل کرد.

 

با قیمت‌های ارز ملی فیات، اعداد تورم حتی بدتر هستند، به طوری که قیمت مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در همان دوره ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

 

این کشور اخیراً از یک دوره ابر تورم خارج شد که در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و در ژانویه ۲۰۲۲ به پایان رسید، زمانی که کشور ۱۲ ماه با نرخ تورم ماه به ماه کمتر از ۵۰ درصد ثبت کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید