تاریخ: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳

سه ارز دیجیتال سودآور در سال ۲۰۲۳

به اعتقاد برخی از تحلیلگران، دو التکوین سندباکس و الگوراند به همراه پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، می‌توانند در ۲۰۲۳ برای سرمایه‌گذاران سودآور باشند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، سندباکس (SAND) و الگوراند (ALGO) دو التکوینی هستند که از زمان پیدایش‌شان تاکنون توانسته‌اند سرمایه‌گذاران را به سودهای کلانی برسانند. با وجود این، آن‌ها در حال حاضر به اندازه‌ی قبل سودآور نیستند. ولی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند این دو التکوین به همراه پادشاه ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین (BTC)، در سال ۲۰۲۳ می‌توانند برای سرمایه‌گذاران سود قابل توجهی را به همراه داشته باشند. 
در پی سقوط بازار کریپتو و شرایط نامشخص وضعیت اقتصادی کنونی، ارزش ارزهای دیجیتال مورد استفاده در بازی‌های مربوط به املاک و مستغلات دیجیتالی به طور مداوم در حال کاهش است. کارشناسان صنعت کریپتو پیش‌بینی کرده‌اند که سندباکس (SAND) احتمالا تا پایان سال روند نزولی شدیدی را تجربه کند. ولی طبق همین‌ پیش‌بینی‌ها، سال آینده با بازگشت رونق به دنیای کریپتو، حوزه‌ی NFT و زمین‌های دیجیتال جزء اولین بخش‌هایی از دنیای کریپتو خواهند بود که به رونق و شکوفایی گذشته باز خواهند گشت.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز سه‌شنبه ۲۹ آذر – سندباکس با ۴.۱۰ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۴۴۱۵ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی سندباکس نیز بسیار ضعیف بوده است؛ زیرا ارزش این توکن نسبت به هفت روز گذشته ۱۹.۵۹ درصد کاهش یافته است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، سندباکس با ارزش بازار ۶۶۸,۰۸۸,۳۶۶ دلار در جایگاه پنجاه و سوم قرار دارد.  

هم‌چنین، الگوراند در حال حاضر سطح حمایت ۰.۲۲ دلاری را از دست داده است. کارشناسان پیش‌بینی‌ کرده بودند که در صورت شکست این سطح حمایت، احتمال کاهش هرچه بیش‌تر قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد. به این ترتیب، احتمالا تا هفته‌ی آینده الگوراند کف قیمت ماه آگوست را دوباره تست خواهد کرد. با وجود این، کارشناسان آینده‌ی خوبی را برای این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌کنند. 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، الگوراند با ۴.۲۹ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۱۹ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی الگوراند نیز بسیار ضعیف بوده است؛ زیرا ارزش این توکن نسبت به هفت روز گذشته ۱۶.۵۰ درصد کاهش یافته است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، الگوراند با ارزش بازار ۱,۲۸۴,۳۶۸,۵۳۴ دلار در جایگاه سی‌ام قرار دارد.  

پادشاه ارزهای دیجیتال سال خوبی را پشت سر نگذاشته است. بیت کوین در سال جاری بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. برخی از کارشناسان سرسختانه معتقدند، بیت کوین هنوز به کف قیمت بازار نزولی خود نرسیده است. برای مثال، مارک موبیوس، بنیانگذار موبیوس کپیتال معتقد است، «بیت‌کوین به کف ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید!» ولی در مقابل، افرادی نظیر مایکل سیلر، بنیانگذار شرکت مایکرواستراتژی به شروع روند صعودی بیت کوین بسیار امیدوار هستند.
بر اساس گزارشی تحت عنوان آیا امیدی به صعود بیت‌کوین هست؟، تیم دریپر، سرمایه‌گذار آمریکایی و بنیانگذار شرکت دریپر ونچر نتورک پیش‌بینی کرده که علی‌رغم تاثیرات فروپاشی اف‌تی‌ایکس، قیمت بیت کوین در سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. البته، شاید تحقق چنین رویایی بسیار دور از واقعیت باشد، ولی عده‌ای از کارشناسان معتقدند بیت کوین به کف قیمت بازار نزولی رسیده و در سال آینده شاهد صعود قیمت آن خواهیم بود. 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، بیت کوین با ۰.۴۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۷۹۴ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی بیت کوین هم‌چنان منفی است؛ زیرا ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال نسبت به هفت روز گذشته ۲.۲۸ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون ۳۲۳,۱۰۶,۰۹۱,۰۴۹ دلار است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید