تاریخ: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷

سه چیزی که FTX در آن اشتباه کرد

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری شرکت بلاکچین ریپل، معتقد است که سقوط FTX به دلیل بی‌کفایتی و کلاهبرداری بوده است، اما همچنین به جزئیات آنچه در این شرکت رخ داده است، پرداخت.   برداشت CTO ریپل از سقوط FTX مدیر اجرایی سه چیز را گوشزد کرد که به طرز وحشتناکی در FTX اشتباه پیش رفتند. […]

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری شرکت بلاکچین ریپل، معتقد است که سقوط FTX به دلیل بی‌کفایتی و کلاهبرداری بوده است، اما همچنین به جزئیات آنچه در این شرکت رخ داده است، پرداخت.
 
برداشت CTO ریپل از سقوط FTX
مدیر اجرایی سه چیز را گوشزد کرد که به طرز وحشتناکی در FTX اشتباه پیش رفتند.
 

اولی اینکه دارایی‌های فیات مشتریان FTX در حساب‌های Alameda باقی می‌ماند و توسط Alameda استفاده می‌شد. دوم اینکه سپرده‌های مشتریان FTX که قرار بود نگه‌داری شود، با دارایی‌هایی که به روش‌های مخاطره‌آمیز استفاده می‌شد، ترکیب شد. سوم اینکه آلامدا قرار بود استراتژی‌های مدیریت ریسک و تقریباً بی‌طرفانه را اجرا کند. به نحوی، موقعیت‌ها ردیابی نشدند، ریسک‌ها به هیچ وجه مدیریت نشدند و استراتژی‌ها اصلاً بی‌طرف نبودند.

 

در حالی که مدیر اجرایی نمی‌خواهد باور کند که ممکن است فساد در FTX رخ داده باشد، او افزود که حتی کوری عمدی در رهبری شرکت ورشکسته نیز به همان اندازه وحشتناک است. شوارتز به این فکر کرد که بدشانسی در طول یک بازار نزولی طولانی ممکن است باعث شود بسیاری از شرکت‌های کریپتویی، کارشان را تعطیل کنند. اما این مورد در مورد FTX و شرکت تجاری Alameda صدق نمی‌کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید