تاریخ: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱

سوء استفاده رمز ارزی با نام مهسا امینی

طی دو روز گذشته فرد یا افرادی روی شبکه بایننس اسمارت‌چین با توکنی به نام MAHSA AMINI در حال سوءاستفاده و کلاهبرداری هستند.به گزارش بنکر (Bankerاستفاده از ترندهای فضای مجازی برای ساخت توکن و اقدام به کلاهبرداری از طریق آنها به یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها تبدیل شده است. توکن اسکوییدگیم با استفاده از همین روش یکی از بزرگ‌ترین کلاهبرداری‌های این حوزه را رقم زد.

شبکه بلاک‌چینی بایننس اسمارت‌چین یکی از ناامن‌ترین شبکه‌های بلاک‌چینی است که تحت نظارت مستقیم صرافی بایننس قرار دارد و یکی از متمرکزترین شبکه‌ها محسوب می‌شود. ساخت توکن روی این شبکه بسیار راحت است. هر فرد با کمترین اطلاعات فنی و بدون نیاز به پرداخت هزینه خاصی می‌تواند اقدام به عرضه توکن روی آن کند.

از روز ۲۷ سپتامبر توکنی با نام MAHSA AMINI روی این شبکه عرضه شده و یک تریلیون توکن برای آن در نظر گرفته شده است. بر اساس اطلاعات Coinmarketcap، حدود ۹۹ درصد از توکن‌ها تنها در دو آدرس نگهداری می‌شود.

برای این توکن در سایت coinmarketcap هیچ پروفایلی در شبکه‌های اجتماعی ثبت نشده و سپیدنامه‌ای هم ارائه نشده است. قیمت این توکن در صرافی پنکیک‌سواپ در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳۰ درصد رشد کرده و در شبکه‌های اجتماعی نیز شاهد تبلیغات آن هستیم.

رشد توکن مهسا امینی طی چند روز گذشته

توکن اسکوییدگیم مربوط به سریالی محبوب با همین نام بود که با روشی مشابه عرضه و تبلیغ شد و با رشد قیمت آن، کلاهبرداران که حجم بسیار زیادی از توکن‌ها را در اختیار داشتند، اقدام به فروش دارایی خود کردند و باعث شدند قیمت این توکن تقریباً صفر شود.

قبل از اقدام به معامله و سرمایه‌گذاری در هر پروژه، کارشناسان پیشنهاد می‌کنند کاربران چند فاکتور ابتدایی اما مهم را بررسی کنند:

    شبکه توکن عرضه‌شده
    آدرس‌های نگهدارنده آن و حجم در اختیارشان
    سپیدنامه ارائه‌شده
    شبکه‌های اجتماعی معرفی‌شده

همچنین در صورت امکان و توانایی فنی، بهتر است محتوای قرارداد هوشمند، همکاران و معرفان پروژه بررسی شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید