تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

سوئیس کمتر تحت تأثیر بحران کریپتو قرار گرفته است

در حالی که صنعت جهانی که حول دارایی‌های دیجیتال ساخته شده است در حال از دست دادن سرمایه است و مشاغل رو به کاهش است، به نظر می‌رسد سوئیس نسبتاً خوب از پس طوفان برآید. در واقع، تعداد شرکت‌های ارز دیجیتال در سال پرتلاطم گذشته بیشتر از شرکت‌هایی بود که آن را ترک کردند، یا […]

در حالی که صنعت جهانی که حول دارایی‌های دیجیتال ساخته شده است در حال از دست دادن سرمایه است و مشاغل رو به کاهش است، به نظر می‌رسد سوئیس نسبتاً خوب از پس طوفان برآید. در واقع، تعداد شرکت‌های ارز دیجیتال در سال پرتلاطم گذشته بیشتر از شرکت‌هایی بود که آن را ترک کردند، یا در کل کسب‌وکار را ترک کردند.
 
دره کریپتو در سوئیس با وجود زمستان کریپتو تعداد ساکنان خود را حفظ می‌کند
رکود بازار و فروپاشی پلتفرم‌هایی مانند صرافی ارزهای دیجیتال FTX و اکوسیستم Terra-luna موج شوک را در صنعت ایجاد کرد. رویدادهای منفی سال ۲۰۲۲ منجر به ضرر برای سرمایه‌گذاران، مشتریان و شرکت‌ها شد در حالی که بازیگران بزرگی مانند Coinbase و Genesis اخراج خود را اعلام کردند.
 

به گزارش Swissinfo، با این حال، داده‌های گردآوری‌شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر CV VC نشان می‌دهد که سوئیس دوستدار رمزارز شاهد هیچ چیز خیلی دیدنی نبوده است. بر اساس گزارش ۵۰ برتر آن، ۱۸۳ کسب و کار بلاکچین در سال گذشته منحل شدند، اما ۱۹۰ استارت آپ و شرکت خارجی دفاتر جدیدی افتتاح کردند.

 

محققان همچنین دریافتند که دره کریپتو سوئیس، واقع در کانتون زوگ، اکنون تقریباً به همان تعداد در سال ۲۰۲۱ است، در حال حاضر ۱۱۳۵. آنها ۵۷۶۶ نفر را استخدام می‌کنند که تنها حدود ۴ درصد کمتر از قبل از شروع زمستان کریپتو است.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در سوئیس

 
برجسته‌ترین شرکت‌های ثبت‌شده در سوئیس، FTX Europe و مدیر دارایی‌های کریپتویی Covario بودند. این پرتال خبری می‌گوید:
شعبه سوئیس وام‌دهنده کریپتو Nexo مستقر در بریتانیا نیز پس از جستجو در دفاتر این شرکت در بلغارستان زیر ذره‌بین است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید