تاریخ: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷

سیاست حفظ حریم خصوصی ConsenSys

ارائه‌دهنده زیرساخت اتریوم ConsenSys بیانیه‌ای را برای به‌روزرسانی خط‌مشی حفظ حریم خصوصی خود منتشر کرده است که ماه گذشته جامعه MetaMask را به هم ریخت. این شرکت تصریح کرد که در واقع آدرس‌های IP و اطلاعات کیف پول کاربران را هنگام انجام تراکنش MetaMask از طریق Infura جمع‌آوری می‌کند، اما قصد دارد حفظ چنین داده‌هایی […]

ارائه‌دهنده زیرساخت اتریوم ConsenSys بیانیه‌ای را برای به‌روزرسانی خط‌مشی حفظ حریم خصوصی خود منتشر کرده است که ماه گذشته جامعه MetaMask را به هم ریخت. این شرکت تصریح کرد که در واقع آدرس‌های IP و اطلاعات کیف پول کاربران را هنگام انجام تراکنش MetaMask از طریق Infura جمع‌آوری می‌کند، اما قصد دارد حفظ چنین داده‌هایی را تا هفت روز کاهش دهد.
 
نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی در ConsenSys
طبق بیانیه شرکت در روز سه‌شنبه، به‌روزرسانی خط‌مشی نوامبر تغییری در رویه‌های تجاری ConsenSys را منعکس نمی‌کند، بلکه بیشتر به روشن‌سازی شیوه‌های موجود آن کمک می‌کند. این به‌روزرسانی نشان داد که محصولات کلیدی این شرکت، MetaMask و Infura، هم کیف پول و هم آدرس IP کاربران را جمع‌آوری می‌کنند و نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی را افزایش می‌دهند.
 
ConsenSys نوشت:
ما متعهد هستیم که از حریم خصوصی افرادی که از محصولات ما استفاده می‌کنند محافظت کنیم تا از سوی یک نهاد متمرکز دیگر مورد خیانت قرار نگیرند و در نهایت نتوانند این کار را کنند.
 

بیشتر بدانید: کیف پول متامسک چیست؟

 

MetaMask و Infura هر دو ستون‌های زیرساختی هستند که اتریوم را امروز قابل استفاده نگه می‌دارند. اولی پرکاربردترین کیف پول نرم‌افزاری پلتفرم قرارداد هوشمند است، در حالی که دومی API و ارائه‌دهنده نود بایگانی است که توسط MetaMask برای پخش تراکنش‌ها استفاده می‌شود. Infura همچنین توسط صرافی‌های متمرکز مختلف مانند Binance و Bithumb هنگام پردازش سپرده‌ها و برداشت‌ها استفاده شده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید