تاریخ: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

سیگنال خرید طلا را بشناسید

به دنبال انتشار اخبار CPI در روز سه‌شنبه، طلا توانست بالاتر از مقاومت روزانه ۱۸۰۸.۰۰ دلار شکسته و بسته شود. این یک فرصت خرید است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس استریت» در یادداشتی با مرور نوسانات فلزات گرانبها به معرفی اندیکاتور جدیدی پرداخت و در مورد تغییرات قیمت اینگونه نوشت:
طلا پس از ایجاد منطقه‌ی تقاضای قوی در حدود ۱۶۲۱.۴۰ دلار تقریبا نیمی از زیان‌هایی را جبران کرد که پس از اوج خود در مارس ۲۰۲۲ تجربه کرده بود. این ناحیه‌ی پشتیبانی، یک الگوی دره‌ی سه گانه قوی ایجاد کرد. از آن زمان به بعد، می‌توانیم شاهد صعود متوالی باشیم که در نهایت خط روند نزولی را شکست.

در ادامه‌ی کار، قیمت مجددأ خط روند را در حدود سطح ۱۷۳۰.۰۰ دلار آزمایش کرد، اما حمایت جدید در این مرحله، مانع بازگشت قیمت به روند نزولی شد. قیمت طلا اکنون بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ (۲۰۰-EMA) قرار دارد و نشانه‌های دیگری را مبنی بر اینکه روند ممکن است قبلا معکوس شده باشد، به تصویر می‌کشد.
با نگاهی به نمودارها می‌توان به وضوح مشاهده کرد که قیمت طلا دیروز پس از انتشار اخبار CPI در روز سه‌شنبه، بالاتر از مقاومت روزانه در ۱۸۰۸.۰۰ دلار شکست و سپس بسته شد. بسته‌شدن روزانه در این مقاومت می‌تواند سیگنالی برای یک فرصت خرید باشد، اما قیمت باید ابتدا فتیله‌ی بالای کندل روزانه را در حدود ۱۸۲۵.۰۰ دلار بشکند.
با تمام این‌ها، پس از انتشار تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره، طلا اندکی ضربه خورده است، اما این مقدار، برای منصرف‌کردن گاوهای نر طلا یا جسورترکردن خرس‌ها کافی نیست.

فدرال رزرو آمریکا پس از ۴ افزایش متوالی نرخ بهره ۷۵ واحد پایه‌ای، تصمیم به افزایش ۵۰ واحد پایه نرخ بهره گرفت که آخرین مورد در سال است. همراه با افزایش نرخ بهره، جروم پاول نشان داد که بانک انتظار دارد تا سال آینده نرخ‌ها را بالاتر نگه دارد و تا سال ۲۰۲۴ کاهشی نداشته باشد. با این حال، طلا بالاتر از ۱۸۰۰.۰۰ دلار حفظ شده است که البته این می‌تواند آخرین رویداد بزرگ سال باشد که بر فلز زرد امن تأثیر می‌گذارد.
تلاقی اهداف قیمتی فراتر از ۱۸۲۵.۰۰ دلار را می‌توان با استفاده از اندیکاتور اوردر بلاک عرضه و تقاضا MTF یافت. با استفاده از این اندیکاتور، می‌توانیم اهداف منطقه‌ی عرضه و تقاضا را برای افزایش قیمت طلا، که از ۱۸۶۵.۰۰ دلار شروع می‌شود، تجسم کنیم که به نوبه‌ی خود می‌تواند سرنخ‌هایی در مورد قدرت هر گونه روند صعودی و نقاط بالقوه معکوس ارائه دهد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید