تاریخ: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳

شاخص ترس و طمع بیت کوین، در وضعیت ترس شدید

BTC در روز سه‌شنبه برای هفتمین روز پیاپی سقوط کرد و شاخص ترس و طمع را به ۲۰ رساند. ولی عدم سقوط این شاخص به زیر ۲۰ به تنهایی می‌تواند یک نکته مثبت تلقی شود

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از اف‌ایکس‌امپایر، قیمت بیت کوین (BTC) در روز سه‌شنبه ۱۹ مهر، ۰.۳۴ درصد دیگر نیز کاهش یافت. قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در روز دوشنبه نیز ۱.۶۳ درصد کاهش یافته بود. به این ترتیب، بیت کوین روز گذشته را با قیمت ۱۹,۰۶۳ دلار به پایان رساند. بیت کوین برای چهارمین روز متوالی در زیر ۲۰,۰۰۰ دلار معامله شد؛ هم‌چنین، برای هفتمین روز متوالی نیز با کندل قرمز بسته شد. هم‌اکنون، در حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز چهارشنبه ۲۰ مهر، بیت کوین با قیمت ۱۹,۱۷۷ دلار معامله می‌شود. 

نمودار قیمت بیت کوین

تشدید تنش‌ها در شرق اروپا هم‌چنان بر وضعیت بازارها تاثیر منفی دارد؛ ولی اکنون، سیاست‌های بانک‌های مرکزی وضعیت بازارها را بغرنج‌تر کرده‌اند. رئیس بانک مرکزی انگلستان در مورد بازار اوراق قرضه اظهارنظر کرد؛ همین مسئله باعث واکنش منفی بازار شد و شاخص نزدک ۱۰۰ در روز گذشته ۱.۱۰ درصد کاهش یافت.

احساسات بازار به شدت تحت تاثیر سیاست‌های فدرال رزرو، تورم، نرخ بهره و چشم‌انداز اقتصاد کلان قرار دارد. بازارها خود را برای افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در ماه نوامبر آماده می‌کنند؛ با وجود این، سرمایه‌گذاران امیدوارند میزان سختگیری‌های فدرال رزرو برای ماه دسامبر به اندازه‌ی قابل توجهی کاهش یابد. گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) که قرار است فردا در ایالات متحده منتشر شود، می‌تواند احتمال افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره را در پایان سال بیش‌تر کند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین در روز جاری از ۲۴ به ۲۰ سقوط کرد – شاخص ترس و طمع از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است؛ هر چه این عدد به ۰ نزدیک‌تر باشد، ترس سرمایه‌گذاران از ریسک و دارایی‌های پرریسک بیش‌تر می‌شود، و هر چه این عدد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد، معامله‌گران ریسک‌پذیرتر خواهند شد. بیت کوین هفتمین کندل قرمز پیاپی را ایجاد کرد؛ و همین مسئله باعث سقوط شاخص ترس و طمع شد.

با وجود این، عدم سقوط این شاخص به زیر عدد ۲۰ نشان‌دهنده‌ی انعطاف‌پذیری بالای سرمایه‌گذاران است؛ البته، انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده در روز آینده بر احساسات سرمایه‌گذاران به شدت تاثیرگذار خواهد بود.

شاخص ترس و طمع بیت کوین، در وضعیت ترس شدید

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید