تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

شاخص ترس و طمع بیت کوین در منطقه خنثی

شاخص ترس و طمع بیت کوین، معیاری که احساسات عمومی جامعه را در مورد ارز دیجیتال اصلی تعیین می‌کند، برای اولین بار در نزدیک به ۹ ماه گذشته به حالت خنثی رسید. این افزایش در نتیجه شروع مثبت BTC در سال ۲۰۲۳ است. شاخص دیروز (۱۵ ژانویه) روی ۵۲ متوقف شد که بالاترین نقطه آن […]

شاخص ترس و طمع بیت کوین، معیاری که احساسات عمومی جامعه را در مورد ارز دیجیتال اصلی تعیین می‌کند، برای اولین بار در نزدیک به ۹ ماه گذشته به حالت خنثی رسید. این افزایش در نتیجه شروع مثبت BTC در سال ۲۰۲۳ است. شاخص دیروز (۱۵ ژانویه) روی ۵۲ متوقف شد که بالاترین نقطه آن در ۹ ماه گذشته بود.
 
خروج از منطقه ترس
شاخص ترس و طمع بیت کوین بخش‌های مختلفی از جمله نوسان قیمت، نظرات رسانه‌های اجتماعی، نظرسنجی‌ها و موارد دیگر را دنبال می‌کند تا احساسات سرمایه‌گذار لحظه‌ای را نسبت به دارایی دیجیتال پیشرو نشان دهد. این شاخص نتایجی بین ۰ (ترس شدید) تا ۱۰۰ (طمع شدید) ارائه می‌دهد.
 

این شاخص دیروز (۱۵ ژانویه) عدد ۵۲ را نشان داد، به این معنی که برای اولین بار از ۵ آپریل ۲۰۲۲ در قلمرو خنثی قرار گرفت. این شاخص در طول نه ماه گذشته یا در مناطق ترس یا ترس شدید بوده است. بازار نزولی طولانی مدت و اتفاقات نامطلوبی که صنعت ارزهای دیجیتال را احاطه کرده است (سقوط Terra، ورشکستگی ۳AC، فروپاشی FTX و بسیاری موارد دیگر).

 

بیشتر بدانید: شاخص ترس و طمع چیست؟ آموزش استفاده از آن

 

دلیل اصلی افزایش اخیر می‌تواند افزایش قیمت بیت کوین باشد. این دارایی از ابتدای سال تقریباً ۲۵ درصد به ارزش دلاری خود افزوده است. بیت کوین اوایل امروز (۱۶ ژانویه) تقریباً به ۲۱,۵۰۰ دلار رسید، بالاترین رقم در ۱۰ هفته گذشته.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید