تاریخ: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

شاخص دلار در حالت تدافعی

در حالی که اعضای کمیته آزاد فدرال به منظور مهار تورم، به لزوم فشار بیشتر سیاست پولی و ماندن در چنین موضعی تأکید کردند، شاخص دلار امروز عقب‌نشینی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» شاخص دلار آمریکا (DXY)، که ارزش دلار را در مقابل تعدادی از رقبای اصلی خود دنبال می‌کند، در روز پنج‌شنبه درست بالای ۱۰۴.۰۰ در حالت تدافعی باقی می‌ماند.
شاخص USD به داده‌ها و سخنرانان فدرال رزرو نگاه می‌کند
در بحبوحه‌ی روندهای متناوب ریسک و در حالی که فعالان بازار سرگرم ارزیابی صورتجلسه کمیته آزاد فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه هستند، شاخص دلار برای دومین جلسه متوالی عقب‌نشینی می‌کند.
در چشم‌انداز موضوع دوم، اعضای FOMC بر لزوم فشار بیشتر سیاست پولی به سمت موضع محدودکننده و ماندن در این سطح برای مدت طولانی‌تر توافق کردند. علاوه بر این، کمیته به دلیل ترس از ریشه‌دارشدن تورم، این موضع را محتاطانه حفظ کرد، و این درحالی بود که اعضای کمیته، انتظار کاهش نرخ‌های بهره در سال جاری را نداشتند.
در بازارهای پولی، پیش از انتشار گزارش تغییرات اشتغال ADP برای ماه دسامبر و مطالبات اولیه هفتگی اشتغال، بازدهی در سراسر منحنی اندکی افزایش می‌یابد؛ به ویژه پس از اینکه صورتجلسه FOMC بر رکود بازار کار تاکید کرد.
پیرامون USD به دنبال چه چیزی باشیم؟
دلار سوگیری فروش را در نیمه‌ی دوم هفته تاکنون بدون تغییر نگه داشته است، اگرچه در حال حاضر به خوبی توانسته بالای مرز ۱۰۴.۰۰ باقی بماند.
در عین حال، روایت محوری فدرال رزرو در پی انتشار صورتجلسه FOMC در روز چهارشنبه تداوم دارد؛ جلسه‌ای که در آن کمیته از نیاز به ماندن در یک موضع محدودکننده برای مدت طولانی‌تر حمایت، و در این مقطع زمانی هر گونه کاهش نرخ بهره در سال جاری را رد کرد.
علاوه بر این، بازار کار فشرده، تورم همچنان بالا و اقتصاد مقاومتی نیز از پیام قاطع فدرال رزرو حمایت می کنند.

سطوح مربوط به شاخص USD
اکنون شاخص دلار ۰.۰۳ درصد در ۱۰۴.۲۲ عقب نشینی می‌کند و شکست در سطح ۱۰۳.۳۹ (کف ماهانه ۳۰ دسامبر) در را به روی ۱۰۱.۲۹ (کف ماهانه ۳۰ می) و در نهایت ۱۰۰.۰۰ (سطح روانی) باز می‌کند. در حالت صعودی، مانع بعدی روی سطح ۱۰۴.۸۵ (سقف هفتگی ۳ ژانویه)، سپس ۱۰۵.۸۲ (سقف هفتگی ۷ دسامبر) و در نهایت ۱۰۶.۲۸ (SMA-200) قرار می‌گیرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید