تاریخ: ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲

شاخ و بال ین چیده شد!

در حالی که تحلیلگران بر این باورند که فدرال رزرو تا پایان سال در صدد کاهش نرخ بهره برمی‌آید، دلار آمریکا در هفته‌ی اخیر پس از کاهش شدید به سطح ۱۳۱ ین رسید.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس امپایر»، دلار آمریکا در طول هفته‌ی معاملاتی اخیر به میزانی چشمگیر و تا مرز سقوط در برابر ین ژاپن کاهش یافت، البته پس از آن که سطح ۱۳۱ ین مجدداً مورد حمایت قرار گرفت، نشانه‌هایی از حیات را منعکس کرد.
تحلیل تکنیکال هفتگی دلار آمریکا در مقابل ین ژاپن
دلار آمریکا در ابتدا در طول هفته‌ی معاملاتی کاهش یافت و به سطح ۱۳۱ ین رسید، منطقه‌ای که در واقع یک رقم بزرگ، گرد و از نظر روانی قابل توجه است و این همان سطحی است که چندین بار شاهد حمایت آن بوده‌ایم. سپس بازار به سمت راست برگشت تا علائمی از حیات را نشان دهد، و در نهایت یک کندل چکشی‌ شکل برای هفته تشکیل شد. آنچه مسلم است چنین بازاری سر و صدای زیادی در اطراف خود دارد و البته باید مراقب چندین تحرک چندوجهی باشیم.
اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم این واقعیت است که بانک ژاپن کنترل منحنی بازده خود را به طور کامل در اختیار دارد، به این معنی که آنها مایل به چاپ ین نامحدود هستند تا نرخ بهره اوراق ۱۰ ساله را در حد ۵۰ نگه دارند. رقمی کمتر از این، دقیقاً همان چیزی است که سال گذشته مشکلات زیادی را برای ژاپنی‌ها ایجاد کرد، اما اکنون نرخ‌ها در سراسر جهان شروع به کاهش کرده‌اند و بخشی از این فشار نیز کمتر شده است.

از سوی دیگر، در حالی که نگران‌ها پیرامون تورم در ایالات متحده ادامه دارد و البته، معامله‌گران در حال حاضر در هر دو جهت مثبت و منفی در مورد اقدام آتی فدرال رزرو شرط‌بندی می‌کنند، فدرال رزرو از این سناریوها دست پر بیرون می‌آید. در نهایت، اکثر معامله‌گران این ایده را بر می‌انگیزند که فدرال رزرو در مورد سیاست‌های پولی دیدگاهی معتدل برمی‌گزیند و بدین ترتیب نرخ وجوه فدرال رزرو را در اواخر سال جاری به میزان نجومی با کاهش نرخ بهره در نظر می‌گیرند. اینکه آیا چنین چیزی واقعاً اتفاق می‌افتد یا نه، یک سؤال کاملاً متفاوت است و البته فدرال رزرو هم به شدت این موضوع را رد می‌کند.
همانطور که گفته شد، اگر دلار به زیر سطح ۱۳۱ ین سقوط کند، احتمالاً می‌تواند تا سطح ۱۲۷.۵۰ ین هم پایین‌تر برود، منطقه‌ای که اخیراً یک دره‌ی دوگانه را شکل داده است. اگر چنین روند نزولی تا پایین‌تر از این سطح نیز ادامه یابد، مطمئناً بازار از آنجا به شدت سقوط خواهد کرد.

اما در عوض، اگر دور بزنیم و به سطح ۱۳۴ ین برسیم، می‌توانیم در ادامه، سطح ۱۳۶ ین را نیز آزمایش کنیم، البته برای رسیدن به آن کمی تلاش نیاز است. اکثر تحلیلگران بر این باورند که چند هفته‌ی آینده، بازار همچنان پر سر و صدا خواهد بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید