تاریخ: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱

شایعه کناره‌گیری ماسک از توییتر و کاهش قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین تحت تاثیر شرایط بازار دچار افت قیمت شده؛ ولی اکنون شایعه‌ کناره‌گیری ایلان‌ماسک از سمت مدیریت توییتر طرفداران دوج کوین را بسیار ناامید کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، قیمت دوج کوین (DOGE) در ابتدا ماه جاری روند مثبت و دلگرم‌کننده‌ی را آغار کرد؛ ولی در ادامه، دوج کوین دچار ریزش قیمت شد. به این ترتیب، قیمت دوج کوین به سرعت به سطوح اولیه‌ی خود بازگشت. دلیل این افت قیمت را می‌توان بی‌توجهی ایلان ماسک نسبت به دوج کوین دانست. چشم امید سرمایه‌گذاران و طرفداران دوج کوین همواره به صحبت‌های ایلان ماسک بوده است. هر حرف یا اقدام ایلان ماسک می‌تواند در وضعیت دوج کوین تاثیر مستقیم داشته باشد. 
قیمت دوج‌ کوین اکنون دوباره به شدت در حال سقوط است. ارزش این میم کوین نسبت به هفت روز گذشته ۱۲.۴۲ درصد کاهش یافته است. حرکت نزولی اخیر هنگامی شتاب گرفت که ایلان ماسک، مدیرعامل فعلی توییتر، تمایل خود را برای کناره‌گیری از سمت مدیرعاملی آن ابراز و این مسئله را به نظرسنجی گذاشت.

در حال حاضر، بیش از ۵۷ درصد از ۱۴ میلیون نفری که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، موافق کناره‌گیری وی از سمت مدیرعاملی توییتر هستند.
دوج کوین از ابتدای سال جاری در زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه معامله می‌شود. با وجود این، قیمت دوج کوین در ماه نوامبر به شکل قابل توجهی افزایش یافت؛ این افزایش قیمت علائمی را از احیای یک روند صعودی ثابت نشان می‌داد. ولی هم‌اکنون‌، قیمت دوج کوین به شدت کاهش یافته است؛ البته، علی‌رغم فشار نزولی حاکم بر بازار، دوج کوین در تلاش است تا سطوح فعلی خود را حفظ کرده و به سطوح بالاتر حرکت کند. در همین حال، حجم خرید دوج کوین به شدت کاهش یافته است.
در صورت تداوم فشار نزولی کنونی، انتظار می‌رود که قیمت دوج کوین منطقه‌ی حمایت بین ۰.۰۵ تا ۰.۰۵۶ دلار را تست کرده و سپس تلاش کند تا دوباره به حالت اول بازگردد. در مقابل، اگر قیمت این میم کوین پس از یک تثبیت کوتاه‌مدت، بتواند به سطوح بالاتر بازگردد، آن‌گاه می‌توانیم شاهد جهش قابل توجهی به سمت سطح مقاومت ۰.۰۹۵ دلاری باشیم.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۱۵ دوشنبه ۲۸ آذر – دوج کوین با ۰.۷۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۰۷۷۶۸ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار دوج کوین نیز با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۰,۲۹۴,۴۶۶,۲۳۳ دلار رسیده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی دوج کوین نیز ۵.۵۵ درصد کاهش یافته و اکنون ۲۸۹,۶۱۸,۷۱۵ دلار است. ارزش دوج کوین در برابر دو رهبر بازار کریپتو، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) نیز به ترتیب ۱.۳۱ درصد کاهش یافته است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید