تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

شبکه کاردانو پس از قطعی کوتاه بهبود می‌یابد

شبکه Cardano در روز یکشنبه بین بلاک‌های ۸,۳۰۰,۵۶۹ و ۸,۳۰۰,۵۷۰ قطعی کوتاهی را متحمل شد. ریک مک‌کراکن اپراتور استخر سهام روشن‌تر این موضوع را روشن کرد و به جامعه اطمینان داد که کل شبکه از بین نمی‌رود. او گفت که یک ناهنجاری باعث شد نزدیک به ۵۰ درصد از نود‌ها قطع و راه‌اندازی مجدد شوند. […]

شبکه Cardano در روز یکشنبه بین بلاک‌های ۸,۳۰۰,۵۶۹ و ۸,۳۰۰,۵۷۰ قطعی کوتاهی را متحمل شد. ریک مک‌کراکن اپراتور استخر سهام روشن‌تر این موضوع را روشن کرد و به جامعه اطمینان داد که کل شبکه از بین نمی‌رود. او گفت که یک ناهنجاری باعث شد نزدیک به ۵۰ درصد از نود‌ها قطع و راه‌اندازی مجدد شوند.
 
IOG بیان کرد که سیستم‌ها دقیقاً همانطور که انتظار می‌رفت رفتار کردند
طبق آخرین توییت مک‌کراکن، شبکه کاردانو دوره کوتاهی از قطعی را تجربه کرد، اما تقریباً تمام نودهای آسیب‌دیده به‌خوبی بهبود یافتند.
 

این پاسخ پس از آن ارائه می‌شود که چندین برنامه نویس خطایی را در GitHub پرچم‌گذاری کردند. این بر تولید بلاک تأثیر گذاشت که برای چند دقیقه کند شد. با این حال، همه نودها به طور خودکار راه‌اندازی مجدد شدند.

 
Input Output Global (IOG)، تیم مهندسی و تحقیقاتی پشت بلاکچین کاردانو توضیح داد:
به نظر می‌رسد که این امر توسط یک ناهنجاری گذرا ایجاد شده است که باعث یکی از دو واکنش در نود می‌شود. برخی از همتایان ارتباط خود را قطع کردند و برخی دیگر استثنایی را مطرح کردند و دوباره راه‌اندازی کردند. چنین مسائل گذرایی حتی اگر قرار بود بر همه نودها تأثیر بگذارد، در طراحی نود کاردانو و اجماع در نظر گرفته شده. سیستم‌ها دقیقاً همانطور که انتظار می‌رفت عمل کردند.
 

IOG همچنین گفت که تاثیر کم بوده و تنها بر نودهای تولید کننده رله و بلاک تأثیر گذاشته است. از سوی دیگر، به نظر می‌رسید که نودها به طور معمول عمل می‌کنند.

 

سولانا سال گذشته چندین مورد قطعی را متحمل شد که بدترین آنها تا ۴۸ ساعت به طول انجامید. این قطعی‌ها به اندازه کافی نگران‌کننده بود که پروتکل نیز شاهد اضافه‌بار بود و بیشترین تأثیر را به دلیل قرار گرفتن در معرض صرافی FTX ورشکسته Sam Bankman Fried داشت. در نگاهی به گذشته، جامعه کاردانو احیای سریع شبکه را بدون مداخله خارجی و این واقعیت که در این مورد نیازی به راه‌اندازی مجدد شبکه نیست، تمجید کردند.

برچسب هااخبار کاردانو

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید