تاریخ: ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

شکایت کردن مشتریان از صرافی FTX

این شکایت یکی از بسیاری از دعاوی دسته جمعی است که علیه FTX در ماه پس از نابودی آن ارائه شده است. بر اساس آخرین گزارش رویترز، FTX و برخی از رهبران ارشد سابق آن از جمله در ۲۸ دسامبر با یک دادخواست دسته جمعی توسط مشتریان مواجه شدند. مشتریان به دنبال اعلامیه‌ای هستند که […]

این شکایت یکی از بسیاری از دعاوی دسته جمعی است که علیه FTX در ماه پس از نابودی آن ارائه شده است. بر اساس آخرین گزارش رویترز، FTX و برخی از رهبران ارشد سابق آن از جمله در ۲۸ دسامبر با یک دادخواست دسته جمعی توسط مشتریان مواجه شدند. مشتریان به دنبال اعلامیه‌ای هستند که دارایی‌های FTX دارایی شرکت نیست. همین امر در مورد دارایی‌های مشتری قابل ردیابی که در Alameda نگهداری می‌شود نیز صدق می‌کند.
 
باز هم شکایت علیه FTX
در این شکایت که در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در دلاور تنظیم شده است، اشاره شده است که صرافی رمزارز منحل شده متعهد به جداسازی حساب‌های مشتریان و در عوض امکان اختلاس آنها را می‌دهد، در حالی که اضافه می‌‎کند ابتدا باید به مشتریان بازپرداخت شود.
 
در شکایت آمده است:
اعضای طبقه مشتری نباید مجبور باشند در این مراحل ورشکستگی در کنار طلبکاران تضمین شده یا عمومی بدون وثیقه ایستاده باشند تا فقط در دارایی‌های املاک کاهش یافته گروه FTX و Alameda سهیم شوند.
 

این دادخواست می‌خواهد بیش از ۱ میلیون مشتری FTX در ایالات متحده و خارج از کشور را نمایندگی کند. همچنین از دادگاه درخواست می‌کند وجوهی که در حساب‌های وابسته به صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، FTX.US و همچنین در حساب‌های تجارت FTX یا سایر دارایی‌های مشتری قابل ردیابی نگهداری می‌شود، متعلق به شرکت نیست.

 

اگر دادگاه به این نتیجه برسد که اموال مذکور متعلق به FTX است، مشتریان قبل از پرداخت به طلبکاران به دنبال حکمی هستند که آنها را در اولویت قرار دهد. ماه گذشته، FTX پس از آشکار شدن حفره آن در ترازنامه، برداشت‌ها را متوقف کرد و اعلام ورشکستگی کرد. بنکمن فراید در باهاما دستگیر شد. SBF که پس از سقوط از سمت خود کناره‌گیری کرده بود به کلاهبرداری اوراق بهادار، پولشویی و غیره متهم شد. او از آن زمان به آمریکا تحویل داده شد و با قراری ۲۵۰ میلیون دلاری از زندان آزاد شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید