تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

شک Luke Dashjr به خودحضانتی

Luke Dashjr، توسعه‌دهنده بیت کوین Core، پس از هک بیش از ۴ میلیون دلاری کیف پول شخصی‌اش در ماه گذشته، در مورد ایمنی راه‌حل‌های ذخیره‌سازی موجود بیت کوین تردید دارد. برنامه‌نویس ادعا کرد که کار او برای ذخیره‌کردن سکه‌هایش بسیار فراتر از روش‌های استاندارد بود، اما با این حال هنوز با موفقیت مورد سرقت قرار […]

Luke Dashjr، توسعه‌دهنده بیت کوین Core، پس از هک بیش از ۴ میلیون دلاری کیف پول شخصی‌اش در ماه گذشته، در مورد ایمنی راه‌حل‌های ذخیره‌سازی موجود بیت کوین تردید دارد. برنامه‌نویس ادعا کرد که کار او برای ذخیره‌کردن سکه‌هایش بسیار فراتر از روش‌های استاندارد بود، اما با این حال هنوز با موفقیت مورد سرقت قرار گرفت. یکی از پرکارترین توسعه‌دهندگان بیت کوین فکر می‌کند بیت کوین فاقد هرگونه راه‌حل قابل اعتماد برای ذخیره‌سازی است.
 
آیا بیت کوین ایمن است؟
روز دوشنبه، Dashjr در توییتر به یکی از همکاران بیت کوینی پاسخ داد که پرسید اگر دیگران یک روز از خواب بیدار شوند و در حساب بانکی خود ۳۰ میلیون دلار داشته باشند، چگونه پول خود را خرج می‌کنند.
 

برخی از بزرگترین طرفداران بیت کوین، از جمله مایکل سیلور، رئیس اجرایی MicroStrategy، ممکن است از تخصیص ۱۰۰٪ به بیت کوین حمایت کنند. با این حال، دشجر از یک رویکرد نسبتا متواضعانه حمایت کرد. شاید ۱۰۰۰ BTC یا بیشتر، اگر بتوانم راهی برای ایمن نگه داشتن آن پیدا کنم، او پاسخ داد که املاک و مستغلات را به عنوان جایگزین بالقوه ایمن‌تر پیشنهاد می‌کند.

 

در ۳۱ دسامبر، Dashjr کل ذخیره بیش از ۲۰۰ بیت کوین خود را به دست هکری از دست داد که به گفته سازنده، کلید PGP (حریم خصوصی بسیار خوب) او را به خطر انداخته است. کلید PGP یک برنامه رمزگذاری است که حریم خصوصی کریپتویی و احراز هویت را برای فایل‌های حساس، مانند کلید خصوصی بیت کوین، فراهم می‌کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید