تاریخ: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

صدور دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر طلا در روسیه

یک پلتفرم بلاکچین که توسط بزرگترین موسسه بانکی روسیه، Sber ساخته شده است، برای انتشار دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر طلا استفاده شده است. این بانک با تاکید بر اینکه این عملیات برای اولین بار انجام شده است، گفت ارزش فلز گرانبهای توکن شده به قیمت‌های فیزیکی طلا بستگی دارد.   بانک Sber روسیه سکه‌هایی با […]

یک پلتفرم بلاکچین که توسط بزرگترین موسسه بانکی روسیه، Sber ساخته شده است، برای انتشار دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر طلا استفاده شده است. این بانک با تاکید بر اینکه این عملیات برای اولین بار انجام شده است، گفت ارزش فلز گرانبهای توکن شده به قیمت‌های فیزیکی طلا بستگی دارد.
 
بانک Sber روسیه سکه‌هایی با پشتوانه طلا ضرب می‌کند
Sber، بزرگترین بانک روسیه، از انتشار دارایی‌های مالی دیجیتال مبتنی بر طلا (DFA) در بلاکچین اختصاصی خود خبر داده است. این سکه‌ها برای Solfer، هلدینگ متخصص در پردازش و تجارت فلزات و ساخت محصولات از فلزات گرانبها ضرب شد.
 

قانون روسیه در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال (On Digital Financial Assets) که در ژانویه ۲۰۲۱ لازم الاجرا شد، به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا دارایی‌های مختلف را توکن کنند. Sber Bank یکی از سه اپراتور سیستم اطلاعاتی است که توسط بانک روسیه مجاز به صدور DFA در کنار Atomyze و Lighthouse است. Atomyze اولین DFA روسیه را در ژوئن سال جاری انجام داد.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در روسیه

 

Sber توضیح داد که DFA صادر شده برای طلا نشان‌دهنده یک ادعای پولی از دارایی است. این بانک در اطلاعیه‌ای توضیح داد که قیمت آن و تعهدات مربوط به آن به پویایی قیمت طلا بستگی دارد و اشاره کرد که این اولین تراکنش از این نوع در بلاکچین است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید