تاریخ: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸

صدور مجوز انتشار اوراق بیمه اتکایی

در راستای توسعه همکاری های مشترک صنعت بیمه و بازار سرمایه، مجوز انتشار اوراق بیمه اتکایی برای ۲ شرکت بیمه ای از سوی بیمه مرکزی صادر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دکتر علی بنیادی نائینی، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در نشست بررسی امکان سنجی استفاده از بیمه نامه های زندگی به عنوان وثیقه سامانه ستاره (توثیق) با اعلام این خبر گفت: توسعه همکاری های مشترک صنعت بیمه و بازار سرمایه یکی از برنامه های این معاونت بوده که با پیگیری و برگزاری جلسات کارشناسی متعدد و پس از اخذ تاییدیه هیات عامل بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، اعطای مجوز اصولی اولیه برای ۲ شرکت بیمه  در دستور کار قرار گرفت.

وی از طراحی محصولات بیمه ای مرتبط با بازار سرمایه، ایجاد بازارهای خاص صنعت بیمه در بازار ثانویه بیمه های زندگی از دیگر برنامه های توسعه همکاری های مشترک با بازار سرمایه نام برد و افزود: ایجاد جذابیت در انتشار این اوراق متناسب با سازوکارهای موفق دنیا و با الگوبرداری از سایر اوراق در دستور کار این معاونت بوده  و به زودی درخواست اعطای مجوز به سایر شرکت های متقاضی بررسی می شود.
شایان ذکر است در نشست بررسی امکان سنجی استفاده از بیمه نامه های زندگی به عنوان وثیقه سامانه ستاره (توثیق) مراحل اجرایی و نحوه پیاده سازی آن در سیستم صدور شرکت های بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید