تاریخ: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
1

صرافی Bitzlato منحل شد

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد صرافی ارزهای دیجیتال Bitzlato که بیشتر برای بخش روسی زبان بازار شناخته می‌شود، به عنوان بخشی از یک اقدام بین‌المللی برای اجرای قوانین ارزهای دیجیتال حذف شده است. مالک روسی این پلتفرم به دلیل نقشش در انتقال پول غیرقانونی دستگیر شده است. Bitzlato ادعا کرد که هک شده است. […]

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد صرافی ارزهای دیجیتال Bitzlato که بیشتر برای بخش روسی زبان بازار شناخته می‌شود، به عنوان بخشی از یک اقدام بین‌المللی برای اجرای قوانین ارزهای دیجیتال حذف شده است. مالک روسی این پلتفرم به دلیل نقشش در انتقال پول غیرقانونی دستگیر شده است. Bitzlato ادعا کرد که هک شده است.
 
آمریکا و فرانسه به صرافی ارزهای دیجیتال Bitzlato حمله کردند و یکی از بنیانگذاران روسی در میامی بازداشت شد
مقامات ایالات متحده آناتولی لگکودیموف، ساکن چین را به اتهام اینکه پلتفرم تجارت ارزهای دیجیتال شده او در هنگ کنگ، Bitzlato، وجوه غیرقانونی به ارزش صدها میلیون دلار را پردازش کرده است، دستگیر کردند. یک مقام عالی رتبه وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) فاش کرد که این روسی، یکی از بنیانگذاران و مالک اکثریت صرافی، روز سه‌شنبه توسط سه نفر از مقامات FBI در میامی دستگیر شد.
 

معاون دادستان کل لیزا موناکو طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که ماموران و دادستان‌های وزارت دادگستری با همکاری وزارت خزانه‌داری آمریکا و مجری قانون فرانسه، بیتزلاتو، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در چین را منحل کرده‌اند که به پولشویی درآمدهای مجرمانه از دارک‌وب و حملات باج افزار معروف است.

 
او همچنین بیان کرد:
امروز، وزارت دادگستری ضربه مهمی به اکوسیستم جرایم کریپتویی وارد کرده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید