تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
1

صعود بیت‌کوین به بالاترین قیمت در پنج ماه اخیر

قیمت بیت‌کوین به تازگی به سقف‌های جدیدی دست یافته است؛ به علاوه، اتریوم، سولانا، دوج کوین و سایر التکوین‌ها نیز روند صعودی به خود گرفته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از دیکریپت، روز گذشته – جمعه ۳۰ دی – بازار کریپتو حرکت مثبت تازه‌ای را آغاز کرد. اکنون قیمت بیت کوین (BTC) به قله‌های جدیدی دست یافته است – قله‌هایی که از ماه آگوست ۲۰۲۲ تاکنون برای بیت کوین دست‌نیافتنی بوده‌اند. با شروع حرکت صعودی رهبر بازار کریپتو، پیروان آن از جمله اتریوم (ETH) و سولانا (Sol) نیز عملکرد قابل توجهی را از خود به نمایش گذاشته‌اند.
بعد از ظهر جمعه، بیت کوین سرانجام توانست قله‌ی ۲۲،۶۸۷ دلاری را فتح کند. البته، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز شنبه ۲۱ ژانویه / ۱ بهمن – بیت کوین کمی از قیمت روز گذشته فاصله گرفته است. هم‌اکنون، بیت کوین با ۷.۶۲ درصد افزایش نسبت به صبح روز گذشته با قیمت ۲۲,۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

آخرین باری که بیت کوین با این قیمت معامله شد، در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۲۲ (۲۷ مرداد) بود. پس از آن، بیت کوین در ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) تا حوالی ۱۸,۵۰۰ دلار نیز سقوط کرد، ولی پس از چند روز تا نزدیکی‌های قیمت فعلی افزایش یافت. با وجود این، پس از فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس در ماه نوامبر ۲۰۲۲، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به شدت سقوط کرد و حتی وارد کانال ۱۵,۰۰۰ دلار شد.
افزایش قیمت بیت کوین در دوازده ساعت اخیر، عملکرد هفتگی بیت کوین را نیز بهبود بخشیده است. بر اساس داده‌های کوین‌جکو، قیمت بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۲۰٪ افزایش یافته است؛ همچنین، ارزش بیت کوین در ۳۰ روز گذشته نیز ۳۴٪ بیش‌تر شده است.
با وجود این، بیت کوین از سقف تاریخی خود – در حوالی قیمت ۶۹,۰۰۰ دلار – که در نوامبر ۲۰۲۱ به ثبت رسیده است، هنوز ۶۸٪ فاصله دارد؛ ولی دستاوردهای اخیر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وضعیت بازار کریپتو را نسبت به شرایط اسفناک آن در طول سال ۲۰۲۲ بسیار بهبود بخشیده‌اند.
قیمت اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، نیز امروز تاکنون ۶.۵۸ درصد افزایش را تجربه کرده است. هم‌اکنون، قیمت ا‌تریوم پس از حدود چهار ماه بار دیگر به سطح ۱,۶۵۰ دلار رسیده است. بر اساس داده‌های کوین‌جکو، آخرین باری که اتریوم با این قیمت معامله شد در سپتامبر ۲۰۲۲ بود. هم‌اکنون، قیمت اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۱۷٪ و نسبت به ۳۰ روز گذشته ۳۶٪ افزایش یافته است.
به طور کلی، ارزش بازار کریپتو طی ۲۴ ساعت گذشته ۶٪ افزایش یافته و سرانجام توانسته است به بالای یک تریلیون دلار باز گردد؛ هم‌اکنون، ارزش کل بازار کریپتو ۱,۰۴۰,۱۸۵,۱۱۴,۴۲۶ دلار است. التکوین‌هایی نظیر سولانا (SOL)، دوج کوین (Doge)، کاردانو (ADA) و ریپل (XRP) نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید