تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

صعود قیمت بیت‌کوین به ۲۵,۰۰۰ دلار تا بهمن

با توجه به شرایط کنونی بازار، مومنتوم صعودی قدرتمندی ایجاد شده است که می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ماه آینده به حوالی ۲۵.۰۰۰ دلار برساند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، از ابتدای سال ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین (BTC) به طور آهسته و پیوسته در حال افزایش است. بیت کوین طی ۱۰ روز گذشته توانسته است کندل‌های سبز متعددی را به ثبت برساند. ولی به نظر می‌رسد گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) به تدریج دچار خستگی می‌شوند. چنان‌چه گاوها قدرت و انرژی خود را از دست بدهند، احتمالا روند رو به رشد قیمت بیت کوین برای مدتی متوقف خواهد شد. با وجود این، به نظر می‌رسد که اصلاح قیمت باعث جذب نقدینگی بیش‌تر شده و بیت کوین را به هدف بعدی خود،‌ یعنی رسیدن به سطح ۲۰,۰۰۰ دلاری نزدیک و نزدیک‌تر کند.
از زمان بازگشت روند بیت کوین – البته اگر بتوان آن را بازگشت روند نامید – از کف‌های نزدیک به ۱۵,۰۰۰ دلار تاکنون، پادشاه ارزهای دیجیتال الگوی صعودی خود را در امتداد خط روند حفظ کرده است. از ابتدای سال ۲۰۲۳ – یعنی طی ۱۰ روز گذشته – قیمت بیت کوین به طور پیوسته افزایشی بوده و در بالای خط روند حرکت کرده است. این مسئله نشان‌دهنده‌ی قدرت فزاینده‌ی گاوها است؛ بنابراین، اکنون با اطمینان می‌توان گفت که بیت کوین تا ۱۰ روز آینده به سطح ۱۹,۰۰۰ دلار نزدیک می‌شود.

وضعیت معاملات کنونی دائما سیگنال‌های صعودی را به نمایش می‌گذارد – بیت کوین خود را برای حرکت به سمت ۱۹,۰۰۰ دلار و عبور از این سطح آماده می‌کند. از آن‌جا که بیش‌تر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران اعتقاد دارند قیمت بیت کوین در یک بازه‌‌ی زمانی بلندمدت هم‌‌چنان صعودی باقی می‌ماند، شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به شدت افزایش یافته است. از سویی دیگر، سطح ۱۹,۰۰۰ دلار پیش‌تر به عنوان یک سطح حمایت قدرتمند شناخته می‌شد. از این رو، اگر گاوها بتوانند قیمت بیت کوین را با قدرت از این سطح عبور دهند، می‌توانند از حفظ سطح ۱۹,۰۰۰ دلار مطمئن باشند.
به علاوه، با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۹,۰۰۰ دلار، مسیر و مقصد بعدی پادشاه ارزهای دیجیتال به خوبی روشن خواهد شد. مقصد بعدی قیمت بیت کوین می‌تواند سطح ۲۰,۰۰۰ دلار باشد. بیت کوین در صورت عبور موفقیت‌آمیز و مطمئن از این سطح، می‌تواند صعود قابل توجهی را به نزدیکی سطح مقاومت کلیدی ۲۵,۰۰۰ دلار تجربه کند.
چنان‌چه قیمت بیت کوین (BTC) بتواند جایگاه خود را در سطوحی بالای ۲۵,۰۰۰ دلار حفظ کند، خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) احتمالا برای مدتی قافیه را به گاوها ببازند. آن‌گاه حتی ممکن است شاهد صعود قیمت بیت کوین به سطح ۳۰,۰۰۰ دلار باشیم.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۳:۳۰ روز چهارشنبه ۲۱ دی – بیت کوین با ۱.۱۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته،‌ با قیمت ۱۷,۴۵۵ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز ۳.۵۰ درصد افزایش یافته است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۱.۶۸ درصد کاهش به ۱۶,۰۴۴,۴۴۳,۳۵۲ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید