تاریخ: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴

صعود قیمت لایت‌کوین به بالاترین سطح در ۸ ماه اخیر

لایت کوین امروز عملکرد بسیار خوبی داشته و بیش از ۷ درصد افزایش یافته است. قیمت این التکوین به بالاترین سطح در ۸ ماه اخیر رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، لایت کوین (LTC) در حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز یک‌شنبه ۲۹ ژانویه / ۹ بهمن، با ۷.۰۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۹۴.۷۶ دلار معامله می‌شود. ارزش لایت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز ۷.۶۷ درصد افزایش یافته است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی لایت کوین اکنون با ۸۷.۶۹ درصد افزایش به ۷۹۶,۱۲۶,۲۲۸ دلار رسیده است. با افزایش قیمت لایت کوین در روز جاری، ارزش آن به بالاترین سطح هشت ماه گذشته رسید. آخرین بار قیمت لایت کوین در اوایل ماه می ۲۰۲۲ در حوالی قیمت کنونی قرار داشت. از آن زمان تاکنون، لایت کوین هرگز نتوانسته بود به این سطح بازگردد.

با افزایش قیمت لایت کوین در روز جاری، ارزش کل بازار این التکوین نیز افزایش یافته است. هم‌اکنون، ارزش کل بازار لایت کوین با ۷.۳۳ درصد افزایش به ۶,۸۶۲,۸۹۲,۲۷۶ دلار رسیده است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، لایت کوین یک رتبه پایین‌تر از پولکادات (DOT) و یک رتبه بالاتر از شیبا اینو (SHIB) در جایگاه سیزدهم قرار دارد.
با توجه به عملکرد درخشان لایت کوین در روزهای اخیر، ارزش آن در برابر دو رهبر بازار کریپتو، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) تقویت شده است. ارزش لایت کوین در برابر بیت کوین و اتریوم به ترتیب ۵.۲۸ و ۶.۰۰ درصد افزایش یافته است. به این ترتیب، هر یک واحد از لایت کوین هم‌اکنون معادل ۰.۰۰۴۰۵۵ بیت کوین یا ۰.۰۵۹۰۸ اتریوم ارزش دارد. 
بیت کوین بیش‌تر هفته‌ی گذشته را در محدوده‌ بین ۲۲,۰۰۰ تا ۲۳,۰۰۰ دلار سپری کرد. بالاترین سقفی که بیت کوین توانسته است طی هفته‌ی گذشته و به طور کلی در سال ۲۰۲۳ ایجاد کند، قیمت ۲۳,۸۰۰ دلار است. بیت کوین از سپتامبر سال گذشته تاکنون به این سطح قیمت نرسیده بود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، بیت کوین با ۱.۸۰ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۳,۴۲۱ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفته‌ی گذشته نیز ۲.۴۵ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون به ۴۵۱,۲۶۲,۶۷۶,۰۹۶ دلار رسیده و تسلط آن نیز در برابر التکوین‌ها به ۴۲.۳ درصد رسیده است. بیش‌تر التکوین‌های برتر بازار نیز امروز سبزپوش بوده‌اند، ولی میزان افزایش آن‌ها چندان قابل توجه نبوده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید