تاریخ: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹

ضعف دلار، فرصتی برای درخشش کریپتو

بر اساس پیش‌بینی شرکت پیمکو، دلار آمریکا جذابیت خود را به عنوان پناهگاه امن سرمایه‌گذاری از دست می‌دهد. این اتفاق فرصت خوبی را برای کریپتو فراهم می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از بیت‌کوین‌دات‌کام، کارشناسان شرکت بین‌المللی مدیریت سرمایه‌گذاری پیمکو پیش‌بینی کرده‌اند، دلار آمریکا در سال جاری روند نزولی قابل توجهی را آغاز خواهد کرد. پیمکو به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در زمینه‌ی مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان شناخته می‌شود. میزان سرمایه‌ی تحت مدیریت این شرکت تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۰ دی ۱۴۰۱) حدود ۱.۷۴ تریلیون دلار بود.
جین فریدا، معاون اجرایی و استراتژیست شرکت پیمکو، هفته‌ی گذشته در پستی نوشت: «پیش‌بینی می‌کنیم که دلار آمریکا روز به روز جذابیت خود را به عنوان آخرین پناه امن سرمایه‌گذاران از دست بدهد.»
به گفته‌ی فریدا، «کارشناسان شرکت پیمکو بر این باور هستند که ارزش دلار آمریکا، پس از رسیدن به اوج ۲۰ ساله‌ی خود در سپتامبر سال گذشته، روند کاهشی را آغاز کرده است. و با توجه به کاهش میزان تورم در سال جاری، و همچنین، کاهش ریسک‌های رکود و کاهش احتمال بروز سایر شوک‌ها در بازار، انتظار می‌رود دلار آمریکا همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد.»
یکی از بازارهایی که در سال ۲۰۲۲ تحت فشار شدید و خردکننده‌ای قرار گرفته بود، بازار کریپتو است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، همبستگی شدیدی میان بازار کریپتو و بازارهای سهام وجود دارد. از طرفی دیگر، هر دوی این بازارها نیز رابطه‌ی معکوسی با روند قیمت دلار داشته‌اند. از این رو، پیش‌بینی می‌شود با تضعیف دلار آمریکا، فرصت مناسبی برای تقویت ارزهای دیجیتال فراهم شود.
بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، در سال ۲۰۲۲ بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد. ولی به محض آغاز سال ۲۰۲۳، روند صعودی قابل توجهی به خود گرفته است. انتشار اخبار دلگرم‌کننده در خصوص شرایط تورم و وضعیت اشتغال در ایالات متحده، بسیاری از سرمایه‌گذاران را به آینده‌ی بازار کریپتو امیدوارتر کرده است. تا جایی که حتی برخی از تحلیلگران پیش‌بینی‌های نجومی برای آینده‌ قیمت بیت‌کوین ارائه می‌دهند. 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ روز چهارشنبه ۸ فوریه / ۱۹ بهمن – بیت کوین با ۱.۵۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۳,۲۶۹ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۱۰.۱۶ درصد افزایش به ۲۷,۰۸۰,۹۸۳,۸۵۸ دلار رسیده است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون حدود ۴۴۸,۳۳۳,۵۲۵,۱۰۵ دلار است.

اتریوم (ETH)، محبوب‌ترین التکوین بازار، نیز در هفته‌‌های اخیر روند صعودی قابل توجهی به خود گرفته است. هم‌اکنون‌، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، قیمت اتریوم با ۶.۰۷ درصد افزایش نسبت به هفته‌ی گذشته به ۱,۶۷۹ دلار رسیده است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید