تاریخ: ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸

طلای نوسانی، معامله‌گر محتاط می‌آفریند

در حالی که معامله‌گران در انتظار داده‌های تورم و نتایج نشست ماه مارس فدرال رزرو هستند، طلا امروز در زیر سقف قیمت‌های اخیر در نوسان بود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، قیمت طلا در روز سه‌شنبه پایین‌تر از اوج‌های اخیر شناور بود و سپس به طور نسبی ثابت ماند؛ و این در حالی بود که بازارها برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی اقتصاد، منتظر اطلاعات داده‌های تورم ایالات متحده و صورتجلسه‌ی نشست ماه مارس فدرال رزرو بودند که قرار است اواخر این هفته اعلام شود.
هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۹۹۳.۹۴ دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا تا ساعت ۲۰:۱۴ به وقت شرقی (۰۰:۱۴ به وقت گرینویچ) با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۰۰۸.۹۵ دلار در هر اونس رسید.
اگرچه پس از اینکه داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده حاکی از استمرار انعطاف‌پذیری در بازار کار بود، قیمت‌ها از بالاترین سطح یک ماهه عقب‌نشینی کرد.
با این حال، پیرو بهبود تقاضای پناهگاه امن، فلز زرد تقویت شد، و دلیل روشن آن بود که در جهانی مملوء از ترس کندشدن رشد اقتصادی و عدم اطمینان نسبت به سیاست پولی، احساسات همچنان ضعیف باقی ماند.

بازارها در حال حاضر به دنبال آمارهای تورم شاخص قیمت مصرف‌کننده هستند که قرار است در روز چهارشنبه ارائه شود تا بررسی کنند که آیا فدرال رزرو انگیزه‌ی بیشتری برای ادامه‌ی افزایش نرخ بهره دارد یا خیر – سناریویی که برای بازارهای طلا منفی است. 
صورتجلسه‌ی نشست ماه مارس فدرال رزرو نیز در روز چهارشنبه منتشر می‌شود و انتظار می‌رود که اطلاعات بیشتری در مورد برنامه‌های بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره در مواجهه با یک بحران بانکی بالقوه ارائه دهد. اگرچه برخی تحلیلگران بر این باورند که لحن مقامات فدرال رزرو تا حدی نسبت به قبل، ملایم‌تر شده است، این بانک در جریان جلسه، نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داد و متعهد شد که در برابر تورم به حرکت خود ادامه خواهد داد.
در حالی که سقوط چندین بانک ایالات متحده در ماه مارس باعث شده بود که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، بازارها اکنون برای حداقل یک افزایش دیگر در ماه مه آماده شده‌اند، و دلیل این خوشبینی، اقدامات تنظیم‌کنندگان مقررات ایالات متحده برای بازگرداندن وفاداری به سیستم بانکی است.
البته ناگفته نماند ترس از رکود بانکی بیشتر و هجوم سرمایه‌گذاران به پناهگاه‌های امن، باعث شد که قیمت طلا همچنان در سطح قیمت مناسب باقی بماند.

علاوه بر این، بازارها نسبت به هر گونه شکاف اقتصادی ناشی از سقوط بانکی محتاط هستند، چون می‌تواند در اواخر امسال مانع رشد شود.
سایر فلزات گرانبها نیز در روند صعودی قرار گرفتند؛ در این راستا، قیمت معاملات آتی پلاتین در روز سه‌شنبه  ۰.۲% افزایش یافت و معاملات آتی نقره نیز ۰.۶% افزایش را ثبت کرد.
در میان فلزات صنعتی، قیمت مس اندکی افزایش یافت، به طوری که معاملات آتی مس با ۰.۲ درصد افزایش به ۳.۹۹۵۰ دلار در هر پوند رسید. البته دلایلی همچون ترس از کندشدن رشد اقتصادی در سال جاری و همچنین نگرانی‌ها در مورد بهبود تقاضای چین، سبب شد تا فلز سرخ همچنان تحت فشار باقی بماند. 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید