تاریخ: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

طلا در بازاری متزلزل

در حالی که دلار پس از شکست در مقابل ین ژاپن در حال تلاش برای جهش است، قیمت طلا رشدهای بالای ۱۸۱۰ دلار را تثبیت می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «اف‌ایکس استریت» در یادداشتی با نگاهی به نوسانات فلزات گرانبها اینگونه نوشت: 
قیمت طلا در حال تثبیت رشدهای عظیم روز سه شنبه است که بالای ۱۸۱۰ دلار قرار دارد، چرا که گاوها قبل از سرگیری روند صعودی نفسی می‌کشند. 
از سوی دیگر، دلار آمریکا پس از فروش قبلی ناشی از حرکت غیرمنتظره بانک مرکزی ژاپن (BoJ) که بازارها را متزلزل کرد و دلار آمریکا را در کنار جفت دلار/ین USD/JPY در هم شکست، تلاش می‌کند جهش ملایمی داشته باشد. BoJ به طور غیرمنتظره‌ای محدوده‌ی هدف خود را برای بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت ژاپن افزایش داد و موج فروش گسترده‌ای را در اوراق قرضه و سهام در سراسر جهان به راه انداخت. هرج و مرج بازار و جریان‌های کاهش ریسک ناشی از آن نیز به قیمت طلا کمک کرد تا افزایش قابل توجهی داشته باشد، در حالی که افزایش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده تهدیدی برای صعود بیشتر در فلز درخشان است.

با تصمیم نهایی سیاستی از سوی یک بانک مرکزی بزرگ، بانک مرکزی آمریکا، سرمایه‌گذاران در آستانه‌ی تعطیلات آخر هفته کریسمس، خود را برای شرایط ضعیف بازار آماده می‌کنند. اگرچه اطلاعات روز جمعه کالاهای بادوام ایالات متحده و تورم PCE مشوق‌های معاملاتی را ارائه می‌دهد.
تحلیل تکنیکال قیمت طلا با نگاهی به سطوح کلیدی 
آشکارساز تلاقی تکنیکال نشان می‌دهد که قیمت طلا با مقاومتی جزئی در سطح ۱۸۱۹ دلار، SMA-10 یک ساعته روبرو می‌شود، که بالاتر از آن گاوها برای غلبه بر همگرایی سقف روز قبل و نقطه محوری S1 یک هفته‌ای در ۱۸۲۱ دلار به سختی غلبه خواهند کرد.
پذیرش سطحی بالاتر از رقم دوم برای شروع یک صعود جدید به رقم ۱۸۳۳ دلار، بسیار مهم است، جایی که نقطه محوری R1 یک ماهه و نقطه محوری R1 یک روزه به هم می‌رسند.
از طرف دیگر، در صورتی که روند اصلاحی افزایش یابد، فیبوناچی ۲۳.۶ درصد یک روزه در سطح قیمت ۱۸۱۲ دلار به کمک خریداران طلا می‌آید.
سقف نزولی بعدی در فیبوناچی ۳۸.۲٪ یک روزه در ۱۸۰۸ دلار پیش‌بینی شده است که در زیر آن، فیبوناچی بحرانی ۶۱.۸٪ یک هفته در ۱۸۰۶ دلار به چالش کشیده می‌شود.
پس از آن در جهت نزولی، فیبوناچی ۶۱.۸ درصد یک روزه با قیمت ۱۸۰۰ دلار به عنوان آخرین راه‌حل برای گاوهای نر طلا در نظر گرفته خواهد شد.
در اینجا نحوه‌ی قرارگیری آن بر روی ابزار قابل مشاهده است:

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید